IRON MOUNTAIN NORGE AS
Toiminnassa
Digitale forretningsløsninger, asset lifecycle management, dokumenthåndtering og lagring | Iron Mountain Norge | Iron Mountain Norway
Uansett hva du har behov for når det gjelder informasjonshåndtering, kan vi hjelpe deg. Teamet vårt består av opplærte og godkjente fagfolk som hjelper deg med å beskytte, frigjøre og øke verdien av arbeidet ditt.
Lagrings- og informasjonsforvaltningstjenester, herunder
arkivtjenester, dataadministrasjon, dokumenthåndtering, datasentre,
lagrings- og logistikktjenester for kunst, og sikkerhetsmakulering.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- LS
- Hallituksen puheenjohtaja
- LS
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 12. maalis 1995
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 34
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 400
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024
- 149 522 476
- NOK
- Vuositulos 2024
- 2 629 824
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2024
- 110 195 186
- NOK
Viimeksi päivitetty: 14. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
LS | Managing Director/CEO | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
LS | Chairman | - |
| Board Member | - | |
JP | Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - |
Viimeksi päivitetty: 29. huhti 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 400 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 149 522 476 | 154 694 187 | 159 949 013 | 142 748 584 |
Vuositulos yhteensä | 2 629 824 | 9 457 921 | 16 774 208 | 14 322 258 |
Vastaavat yhteensä | 311 999 108 | 326 792 860 | 365 705 014 | 379 248 596 |
Velat yhteensä | 201 803 923 | 219 227 499 | 267 597 574 | 297 915 364 |
Oma pääoma yhteensä | 110 195 186 | 107 565 361 | 98 107 440 | 81 333 232 |
T&T
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 149 522 476 | 154 694 187 | 159 949 013 | 142 748 584 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 134 211 322 | 130 596 189 | 127 246 227 | 115 475 967 |
Liiketulos | 15 311 154 | 24 097 998 | 32 702 786 | 27 272 617 |
Rahoitustuotot/-kulut | −10 133 690 | −9 851 891 | −9 055 224 | −7 015 134 |
Tulos ennen veroja | 5 177 464 | 14 246 107 | 23 647 562 | 20 257 483 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 2 547 640 | 4 788 186 | 6 873 354 | 5 935 225 |
Vuositulos yhteensä | 2 629 824 | 9 457 921 | 16 774 208 | 14 322 258 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 243 924 960 | 275 223 011 | 301 800 379 | 331 139 329 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 68 074 149 | 51 569 849 | 63 904 635 | 48 109 267 |
Vastaavat yhteensä | 311 999 108 | 326 792 860 | 365 705 014 | 379 248 596 |
Lyhytaikainen velka | 39 294 360 | 42 096 346 | 46 506 661 | 44 257 610 |
Pitkäaikainen velka | 162 509 562 | 177 131 153 | 221 090 913 | 253 657 754 |
Velat yhteensä | 201 803 923 | 219 227 499 | 267 597 574 | 297 915 364 |
Sijoitettu pääoma | 400 000 | 400 000 | 400 000 | 400 000 |
Kertyneet voittovarat | 109 795 186 | 107 165 361 | 97 707 440 | 80 933 232 |
Oma pääoma yhteensä | 110 195 186 | 107 565 361 | 98 107 440 | 81 333 232 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 311 999 108 | 326 792 860 | 365 705 014 | 379 248 596 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Suuri teollisuusyritys
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises