WABBA TREATS AS
Toiminnassa
Livsstilselskap som gjør usunne og kaloririke produktkategorier sunne,
kalorifattige og lett tilgjengelige ved bruk av naturlige råvarer.
Matvarene kan spises når som helst og hvor som helst, og er passende
til ethvert tidspunkt i alle ukens dager. Viktigst av alt er likevel
dette: Matvarene passer for alle, uavhengig av mål og livsstil, og det
sunne går aldri på bekostning av smak.
Livsstilselskap som utvikler og tilbyr sunne smaksbomber for dagene vi
har flest av - HVERDAGENE. Selskapet driver primært utvikling,
produksjon og salg av sunne, egenutviklede, matvarer, men også
produksjon og salg av klær, samt annen aktivitet.
Avainsanat
productionsoupsbrothartificial honeycaramelartificial concentratesready-made foodssandwichespizzanutritional supplementsyeastmilk substitutesegg productsegg whites
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 7 vuotta
- alkaen 12. heinä 2019
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 5
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 3 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- yritys
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 8 893 036
- NOK
- Vuositulos 2025
- −29 722
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 831 182
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. loka 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| - | 90 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 12. loka 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 2 700 | 90 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK 0Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 8 893 036 | 6 004 360 | 582 053 | 224 400 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −29 722 | 2 498 370 | −564 245 | 3 286 | −64 218 |
Vastaavat yhteensä | 4 513 424 | 4 169 612 | 1 504 463 | 814 012 | 702 256 |
Velat yhteensä | 2 682 242 | 2 308 709 | 2 141 930 | 887 234 | 778 763 |
Oma pääoma yhteensä | 1 831 182 | 1 860 904 | −637 466 | −73 222 | −76 508 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 8 893 036 | 6 004 360 | 582 053 | 224 400 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 8 829 737 | 3 095 967 | 1 082 340 | 181 070 | 64 180 |
Liiketulos | 63 299 | 2 908 393 | −500 287 | 43 330 | −64 180 |
Rahoitustuotot/-kulut | −93 021 | 134 387 | −63 958 | −40 044 | −38 |
Tulos ennen veroja | −29 722 | 3 042 780 | −564 245 | 3 286 | −64 218 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 544 410 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −29 722 | 2 498 370 | −564 245 | 3 286 | −64 218 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 39 446 | 71 090 | 120 951 | 145 515 | 163 746 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 4 473 977 | 4 098 523 | 1 383 512 | 668 497 | 538 509 |
Vastaavat yhteensä | 4 513 424 | 4 169 612 | 1 504 463 | 814 012 | 702 256 |
Lyhytaikainen velka | 683 222 | 857 650 | 553 041 | 287 234 | 178 763 |
Pitkäaikainen velka | 1 999 020 | 1 451 059 | 1 588 889 | 600 000 | 600 000 |
Velat yhteensä | 2 682 242 | 2 308 709 | 2 141 930 | 887 234 | 778 763 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 1 801 182 | 1 830 904 | −667 466 | −103 222 | −106 508 |
Oma pääoma yhteensä | 1 831 182 | 1 860 904 | −637 466 | −73 222 | −76 508 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 4 513 424 | 4 169 612 | 1 504 463 | 814 012 | 702 256 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
C
Pääasiallinen toimiala-alue
Teollisuus
10
Toiminta
Elintarvikkeiden valmistus
10.8
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden elintarvikkeiden valmistus
10.89
Teollisuusryhmä
Muualla luokittelematon elintarvikkeiden valmistus
10.890
Teollisuusryhmä
Muualla luokittelematon elintarvikkeiden valmistus