TAXI TRANSPORT TELEMARK AS
Toiminnassa
Tilby de beste løsningene for effektiv og miljørettet persontransport
som formidlingssentral av taxitjenester med alle aktiviteter som dette
medfører. Selskapet kan etablere og delta i andre selskaper med
lignende eller beslektede formål.
Forhandle, organisere, administrere og formidle
transporter, samt markedsføre og videreutvikle
taxinæringens tjenester i fylket, samt annet som
naturlig hører sammen med dette, herunder aksjeeie
samt deltakelse i andre selskaper med lignende
eller beslektede formål.
Avainsanat
transport centresfreight terminalstransport assignments
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- MK
Mats Kristiansen1990
- Hallituksen puheenjohtaja
- BJ
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 20. helmi 1995
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 173
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 88
- 13 yritystä, 75 henkilöä
- Kuuluu konserniin
Talous
- Vuositulos 2025
- 93 291
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 3 047 376
- NOK
Viimeksi päivitetty: 9. heinä 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MK 1990 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BJ | Hallituksen puheenjohtaja | - |
OH | Hallituksen jäsen | - |
DJ | Hallituksen jäsen | - |
JA | Hallituksen jäsen | - |
JT 1962 | Hallituksen jäsen | - |
| Hallituksen jäsen | - | |
WE | Hallituksen jäsen | - |
| Hallituksen jäsen | - | |
CH 1990 | Hallituksen jäsen | - |
| Hallituksen jäsen | - | |
SJ | Varajäsen | - |
IF | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
HL | - | 2.31 % suoraan |
| - | 1.73 % suoraan | |
AM | - | 1.73 % suoraan |
CØ | - | 1.16 % suoraan |
SB 1969 | - | 1.16 % suoraan |
HØ 1980 | - | 1.16 % suoraan |
HP | - | 1.16 % suoraan |
| - | 1.16 % suoraan | |
FV | - | 1.16 % suoraan |
JA | - | 1.16 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 7. elo 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 62 | 35.84 % | |
V Selvitystilassa | Tavalliset osakkeet | 4 | 2.31 % |
HL | Tavalliset osakkeet | 4 | 2.31 % |
AM | Tavalliset osakkeet | 3 | 1.73 % |
| Tavalliset osakkeet | 3 | 1.73 % | |
| Tavalliset osakkeet | 3 | 1.73 % | |
| Tavalliset osakkeet | 3 | 1.73 % | |
| Tavalliset osakkeet | 3 | 1.73 % | |
NR 1970 | Tavalliset osakkeet | 2 | 1.16 % |
HP | Tavalliset osakkeet | 2 | 1.16 % |
JA | Tavalliset osakkeet | 2 | 1.16 % |
SB 1969 | Tavalliset osakkeet | 2 | 1.16 % |
| Tavalliset osakkeet | 2 | 1.16 % | |
HØ 1980 | Tavalliset osakkeet | 2 | 1.16 % |
FV | Tavalliset osakkeet | 2 | 1.16 % |
CØ | Tavalliset osakkeet | 2 | 1.16 % |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
ED | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
AY | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
NS | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
MA | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
AA | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
GL 1981 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
FO | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
AS | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
AL | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
KO 1958 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
VO 1960 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
HA 1952 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
HC 1990 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
PB | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
AB | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
JR 1954 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
HA 1969 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
AA | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
IM | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
LA 1956 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
EW 1961 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
RF | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
SJ 1956 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
SJ 1958 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
BH 1977 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
AM | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
GR 1965 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
ER | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
FG 1960 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
HS | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
OA 1965 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
OO 1964 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
JH | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
KM | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
MM 1976 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
NM 1964 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
NM 1981 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
JM 1981 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
HM | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
RH 1960 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
PK 1982 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
TA 1962 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
AH | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
RB | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
JT 1970 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
JR | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
JS 1966 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
JA | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
OF | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
HS 1962 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
AA 1969 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
BT | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
GL 1955 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
HV 1977 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
TT 1986 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
AH 1959 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
ST 1960 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % | |
TT 1977 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
EK | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.58 % |
Osakkeet omistaa TAXI TRANSPORT TELEMARK AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 200 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 62 | 35.84 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −543 634Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 93 291 | −92 511 | 0 | −5 889 |
Vastaavat yhteensä | 5 008 456 | 4 834 753 | 5 306 513 | 5 271 227 |
Velat yhteensä | 1 961 081 | 1 681 557 | 878 965 | 1 486 577 |
Oma pääoma yhteensä | 3 047 376 | 3 153 197 | 4 427 548 | 3 784 651 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 543 634 | 509 646 | 465 168 | 422 436 |
Liiketulos | −543 634 | −509 646 | −465 168 | −422 436 |
Rahoitustuotot/-kulut | 663 238 | 391 042 | 465 168 | 414 886 |
Tulos ennen veroja | 119 604 | −118 604 | 0 | −7 550 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 26 313 | −26 093 | 0 | −1 661 |
Vuositulos yhteensä | 93 291 | −92 511 | 0 | −5 889 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 3 781 040 | 3 807 353 | 3 781 260 | 4 016 416 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 227 416 | 1 027 400 | 1 525 253 | 1 254 811 |
Vastaavat yhteensä | 5 008 456 | 4 834 753 | 5 306 513 | 5 271 227 |
Lyhytaikainen velka | 1 961 081 | 1 681 557 | 878 965 | 1 486 577 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 1 961 081 | 1 681 557 | 878 965 | 1 486 577 |
Sijoitettu pääoma | 388 500 | 402 500 | 472 500 | 448 000 |
Kertyneet voittovarat | 2 658 876 | 2 750 697 | 3 955 048 | 3 336 651 |
Oma pääoma yhteensä | 3 047 376 | 3 153 197 | 4 427 548 | 3 784 651 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 5 008 457 | 4 834 754 | 5 306 513 | 5 271 228 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
H
Pääasiallinen toimiala-alue
Kuljetus ja varastointi
52
Toiminta
Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
52.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Liikennettä palveleva toiminta
52.21
Teollisuusryhmä
Maaliikennettä palveleva toiminta
52.211
Teollisuusryhmä
Linja-autoasemat