GEITLEBYGG AS
Suljettu 25. syyskuuta 2023
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- AG
- Hallituksen puheenjohtaja
- IG
Ivar Geitle1944
- Toiminta-aika
- 28 vuotta
- - 19. helmi 1995 – 25. syys 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 1
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 2 616 634
- NOK
- Vuositulos 2022
- 1 145 724
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 6 653 916
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AG | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
IG 1944 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
AG | Hallituksen jäsen | - |
BG 1939 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 616 634 |
Vuositulos yhteensä | 1 145 724 |
Vastaavat yhteensä | 8 794 031 |
Velat yhteensä | 2 140 116 |
Oma pääoma yhteensä | 6 653 916 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 616 634 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 154 568 |
Liiketulos | 1 462 066 |
Rahoitustuotot/-kulut | 14 923 |
Tulos ennen veroja | 1 476 989 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 331 265 |
Vuositulos yhteensä | 1 145 724 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 4 253 859 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 4 540 172 |
Vastaavat yhteensä | 8 794 031 |
Lyhytaikainen velka | 2 043 219 |
Pitkäaikainen velka | 96 897 |
Velat yhteensä | 2 140 116 |
Sijoitettu pääoma | 3 637 500 |
Kertyneet voittovarat | 3 016 416 |
Oma pääoma yhteensä | 6 653 916 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 8 794 031 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta