HØYEGÅRDEN AS
Suljettu 13. joulukuuta 2023, Vapaaehtoinen selvitystila
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- JO
- Toiminta-aika
- 28 vuotta
- - 20. helmi 1995 – 13. joulu 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 1 728 406
- NOK
- Vuositulos 2022
- 432 488
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 8 435 417
- NOK
Viimeksi päivitetty: 25. loka 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JO | Hallituksen puheenjohtaja | - |
AA 1972 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 26. elo 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 728 406 |
Vuositulos yhteensä | 432 488 |
Vastaavat yhteensä | 11 332 304 |
Velat yhteensä | 2 896 887 |
Oma pääoma yhteensä | 8 435 417 |
T&T
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 728 406 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 136 029 |
Liiketulos | 592 377 |
Rahoitustuotot/-kulut | −37 905 |
Tulos ennen veroja | 554 472 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 121 984 |
Vuositulos yhteensä | 432 488 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 11 184 671 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 147 633 |
Vastaavat yhteensä | 11 332 304 |
Lyhytaikainen velka | 740 117 |
Pitkäaikainen velka | 2 156 770 |
Velat yhteensä | 2 896 887 |
Sijoitettu pääoma | 1 498 809 |
Kertyneet voittovarat | 6 936 608 |
Oma pääoma yhteensä | 8 435 417 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 11 332 304 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta