STIFTELSEN FONDET FOR MELKEBRUK I FINNMARK OG NORD-TROMS
Toiminnassa
Stiftelsens midler skal benyttes som tilskudd til støtte for og
utvikling av melkeproduksjonsbruk i Finnmark fylke og kommunene
Kvænangen, Nordreisa og Kåfjord i Nord-Troms. I hovedsak skal midlene
brukes til fellestiltak, der kompetanseheving, nyskaping og
samarbeidsprosjekter skal prioriteres, samt en generell styrking av
melkebruk. Ved generasjonsskifte eller nyetablering kan det søkes om
etableringstilskudd. Inntil 75 % av kapitalavkastningen kan årlig
utdeles etter søknad fra melkeprodusenter og organisasjoner tilknyttet
melkeproduksjon. Disponering av stiftelsens midler skal forgå etter
avgjørelser truffet av styret.
Dele ut midler til støtte for og utvikling av melkeproduksjon i
Finnmark og Nord-Troms.
Avainsanat
civic initiativesprotest movementsenvironmental movementsecological movementsminority groupspatrioticassociationswar veteransconsumer organizationsautomobile associationsrotary clubslodgesyouth organizationsstudent associationsclubs and fraternitiesliterary associationshistorical associationsgarden societiesfilm clubsphotography clubsmusic associationsart associationscraft associationsstamp clubs
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- JH
- Vuosia perustamisesta
- 19 vuotta
- alkaen 24. touko 2007
- Tyyppi
- Säätiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Vuositulos 2025
- −387 956
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 8 064 106
- NOK
Viimeksi päivitetty: 21. syys 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JH | Hallituksen puheenjohtaja | - |
JS 1976 | Hallituksen jäsen | - |
LJ 1982 | Hallituksen jäsen | - |
EA 1969 | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 7. touko 2026
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 1 627 066 | 999 251 | 69 843 | 1 155 230 |
Vuositulos yhteensä | −387 956 | 650 416 | 499 597 | −1 103 809 | 686 232 |
Vastaavat yhteensä | 8 141 401 | 8 539 792 | 7 801 646 | 7 302 049 | 8 405 858 |
Velat yhteensä | 77 295 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 8 064 106 | 8 539 792 | 7 801 646 | 7 302 048 | 8 405 857 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 1 627 066 | 999 251 | 69 843 | 1 155 230 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 396 836 | 976 650 | 499 654 | 1 173 652 | 468 998 |
Liiketulos | −396 836 | 650 416 | 499 597 | −1 103 809 | 686 232 |
Rahoitustuotot/-kulut | 8 880 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Tulos ennen veroja | −387 956 | 650 416 | 499 597 | −1 103 809 | 686 232 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −387 956 | 650 416 | 499 597 | −1 103 809 | 686 232 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 8 539 792 | 7 801 646 | 7 197 585 | 8 355 921 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 8 141 401 | 0 | 0 | 104 464 | 49 937 |
Vastaavat yhteensä | 8 141 401 | 8 539 792 | 7 801 646 | 7 302 049 | 8 405 858 |
Lyhytaikainen velka | 77 295 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 77 295 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Sijoitettu pääoma | 1 000 000 | 8 539 792 | 7 801 646 | 7 302 048 | 8 405 857 |
Kertyneet voittovarat | 7 064 106 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 8 064 106 | 8 539 792 | 7 801 646 | 7 302 048 | 8 405 857 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 8 141 401 | 8 539 792 | 7 801 646 | 7 302 048 | 8 405 857 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Säätiö
Toimialaluokitusstandardit
S
Pääasiallinen toimiala-alue
Muu palvelutoiminta
94
Toiminta
Järjestöjen toiminta
94.9
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden järjestöjen toiminta
94.99
Teollisuusryhmä
Muut järjestöt
94.991
Teollisuusryhmä
Tutkimusta ja kulttuuria palvelevat järjestöt