NORGES HÅNDBALLFORBUND
Toiminnassa
Sport og idrett ellers
Avainsanat
sportspeoplerefereestimekeeperssports federationsregulatory bodiesstablesracehorsesdogsgaragesracing carsoperationsport fishinghuntingauxiliary servicessports activitiesleisure activitiesmountain guides
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- ET
- Hallituksen puheenjohtaja
- RH
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 20. helmi 1995
- Tyyppi
- Yhdistys/seura/järjestö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 151
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 304 899 000
- NOK
- Vuositulos 2025
- 6 033 000
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 105 118 000
- NOK
Viimeksi päivitetty: 23. syys 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ET | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RH | Hallituksen puheenjohtaja | - |
ØI 1967 | Hallituksen jäsen | - |
HH 1967 | Hallituksen jäsen | - |
NK 2000 | Hallituksen jäsen | - |
CB 1975 | Hallituksen jäsen | - |
CS | Hallituksen jäsen | - |
ØB 1970 | Hallituksen jäsen | - |
TR | Hallituksen jäsen | - |
GG 1967 | Hallituksen jäsen | - |
KT | Hallituksen jäsen | - |
OE | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 9. tammi 2026
Omistusosuus
Osakkeet omistaa NORGES HÅNDBALLFORBUND
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 3 253 | < 0.01 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 304 899 000 | 244 355 000 | 247 941 000 | 209 186 000 | 193 411 000 |
Vuositulos yhteensä | 6 033 000 | 4 758 000 | −1 020 000 | −9 236 000 | 6 039 000 |
Vastaavat yhteensä | 216 557 000 | 227 192 000 | 213 797 000 | 189 624 000 | 200 361 000 |
Velat yhteensä | 111 439 000 | 128 107 000 | 119 469 000 | 94 276 000 | 95 777 000 |
Oma pääoma yhteensä | 105 118 000 | 99 085 000 | 94 328 000 | 95 348 000 | 104 584 000 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 304 899 000 | 244 355 000 | 247 941 000 | 209 186 000 | 193 411 000 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 307 128 000 | 246 440 000 | 254 556 000 | 219 609 000 | 188 735 000 |
Liiketulos | −2 229 000 | −2 085 000 | −6 615 000 | −10 423 000 | 4 676 000 |
Rahoitustuotot/-kulut | 8 262 000 | 6 843 000 | 5 595 000 | 1 187 000 | 1 363 000 |
Tulos ennen veroja | 6 033 000 | 4 758 000 | −1 020 000 | −9 236 000 | 6 039 000 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 6 033 000 | 4 758 000 | −1 020 000 | −9 236 000 | 6 039 000 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 8 567 000 | 8 619 000 | 11 016 000 | 6 327 000 | 4 729 000 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 207 990 000 | 218 573 000 | 202 781 000 | 183 297 000 | 195 632 000 |
Vastaavat yhteensä | 216 557 000 | 227 192 000 | 213 797 000 | 189 624 000 | 200 361 000 |
Lyhytaikainen velka | 111 439 000 | 39 146 000 | 51 600 000 | 17 455 000 | 95 777 000 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 88 961 000 | 67 869 000 | 76 821 000 | 0 |
Velat yhteensä | 111 439 000 | 128 107 000 | 119 469 000 | 94 276 000 | 95 777 000 |
Sijoitettu pääoma | 0 | 0 | 0 | 0 | 104 584 000 |
Kertyneet voittovarat | 105 118 000 | 99 085 000 | 94 328 000 | 95 348 000 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 105 118 000 | 99 085 000 | 94 328 000 | 95 348 000 | 104 584 000 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 216 557 000 | 227 192 000 | 213 797 000 | 189 624 000 | 200 361 000 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Suuri teollisuusyritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Yhdistys/seura/järjestö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2500
Yrityksiä palvelevat yksityiset voittoa tavoittelemattomat laitokset
Toimialaluokitusstandardit
R
Pääasiallinen toimiala-alue
Taiteet, viihde ja virkistys
93
Toiminta
Urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
93.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Urheilutoiminta
93.19
Teollisuusryhmä
Muu urheilutoiminta
93.190
Teollisuusryhmä
Muu urheilutoiminta