R. OLSEN AS
Toiminnassa
Drive optikerforretning i egne eller leide lokaler samt det som
naturlig hører inn under dette. Selskapet skal kunne delta i andre
selskaper.
Optikertjenester
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- RO
Raymond Olsen1970
- Hallituksen puheenjohtaja
- RO
Raymond Olsen1970
- Vuosia perustamisesta
- 9 vuotta
- alkaen 5. joulu 2017
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 300
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 2 953 675
- NOK
- Vuositulos 2025
- −210 575
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 828 807
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RO 1970 | Managing Director/CEO | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RO 1970 | Chairman | 100 % suoraan |
LM | Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RO 1970 | Managing Director/CEO, Chairman | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
RO 1970 | Tavalliset osakkeet | 1 300 | 100 % |
Osakkeet omistaa R. OLSEN AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 000 | 0.56 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 953 675 | 2 840 472 | 2 417 933 | 4 093 537 | 3 260 398 |
Vuositulos yhteensä | −210 575 | 14 282 | −233 146 | 958 195 | −279 063 |
Vastaavat yhteensä | 1 211 388 | 1 388 900 | 1 393 275 | 1 844 359 | 3 418 792 |
Velat yhteensä | 382 581 | 349 518 | 368 175 | 586 113 | 1 563 011 |
Oma pääoma yhteensä | 828 807 | 1 039 382 | 1 025 100 | 1 258 246 | 1 855 781 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 953 675 | 2 840 472 | 2 417 933 | 4 093 537 | 3 260 398 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 3 243 988 | 2 843 541 | 2 737 272 | 2 946 766 | 3 512 842 |
Liiketulos | −290 313 | −3 069 | −319 338 | 1 146 771 | −252 444 |
Rahoitustuotot/-kulut | 23 388 | 23 280 | 22 644 | −9 426 | −26 620 |
Tulos ennen veroja | −266 925 | 20 211 | −296 695 | 1 137 345 | −279 063 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −56 350 | 5 929 | −63 549 | 179 150 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −210 575 | 14 282 | −233 146 | 958 195 | −279 063 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 232 548 | 340 347 | 345 804 | 356 943 | 2 424 067 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 978 840 | 1 048 553 | 1 047 471 | 1 487 416 | 994 725 |
Vastaavat yhteensä | 1 211 388 | 1 388 900 | 1 393 275 | 1 844 359 | 3 418 792 |
Lyhytaikainen velka | 340 511 | 251 098 | 275 684 | 430 074 | 362 979 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 98 419 | 92 491 | 156 039 | 1 200 032 |
Velat yhteensä | 382 581 | 349 518 | 368 175 | 586 113 | 1 563 011 |
Sijoitettu pääoma | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 39 000 | 1 594 730 |
Kertyneet voittovarat | 789 807 | 1 000 382 | 986 100 | 1 219 246 | 261 051 |
Oma pääoma yhteensä | 828 807 | 1 039 382 | 1 025 100 | 1 258 246 | 1 855 781 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 211 388 | 1 388 900 | 1 393 275 | 1 844 359 | 3 418 792 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises