HEDMARK EDELGRUS AS
Toiminnassa
Handel, drift av anleggsmaskiner, utleievirksomhet
og hva dermed står i forbindelse. Selskapet kan
videre eie og drive fast eiendom og kan likeledes
ved aksjetegning eller på annen måte gjøre seg
interessert i andre foretak.
Avainsanat
extractiondredgingindustrial sandconstruction sandgravelquarryingcrushingsandclayrefractory claykaolin
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 12. maalis 1995
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024
- 1 213 801
- NOK
- Vuositulos 2024
- 552 628
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2024
- 8 346 396
- NOK
Viimeksi päivitetty: 11. helmi 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Chairman | 100 % suoraan | |
UE | Board Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Chairman | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 11. syys 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % |
Osakkeet omistaa HEDMARK EDELGRUS AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 30 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024: NOK 1 213 801Liiketulos 2024: NOK 799 340Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 213 801 | 1 794 245 | 2 821 563 | 2 488 234 |
Vuositulos yhteensä | 552 628 | 1 315 113 | 2 331 890 | 2 221 236 |
Vastaavat yhteensä | 13 075 707 | 13 339 065 | 13 762 080 | 10 341 807 |
Velat yhteensä | 4 729 311 | 5 683 897 | 7 387 573 | 6 299 190 |
Oma pääoma yhteensä | 8 346 396 | 7 655 168 | 6 374 507 | 4 042 617 |
T&T
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 213 801 | 1 794 245 | 2 821 563 | 2 488 234 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 414 461 | 597 787 | 366 647 | 543 886 |
Liiketulos | 799 340 | 1 196 458 | 2 454 916 | 1 944 348 |
Rahoitustuotot/-kulut | −91 130 | 490 047 | 337 265 | 635 510 |
Tulos ennen veroja | 708 211 | 1 686 505 | 2 792 181 | 2 579 858 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 155 583 | 371 392 | 460 291 | 358 622 |
Vuositulos yhteensä | 552 628 | 1 315 113 | 2 331 890 | 2 221 236 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 12 209 229 | 12 241 296 | 10 254 828 | 9 195 312 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 866 479 | 1 097 769 | 3 507 252 | 1 146 494 |
Vastaavat yhteensä | 13 075 707 | 13 339 065 | 13 762 080 | 10 341 807 |
Lyhytaikainen velka | 222 079 | 428 777 | 1 321 188 | 421 388 |
Pitkäaikainen velka | 4 507 232 | 5 255 120 | 6 066 385 | 5 877 802 |
Velat yhteensä | 4 729 311 | 5 683 897 | 7 387 573 | 6 299 190 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | 8 246 396 | 7 555 168 | 6 274 507 | 3 942 617 |
Oma pääoma yhteensä | 8 346 396 | 7 655 168 | 6 374 507 | 4 042 617 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 13 075 707 | 13 339 065 | 13 762 080 | 10 341 807 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
B
Pääasiallinen toimiala-alue
Mining and quarrying
08
Toiminta
Other mining and quarrying
08.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Quarrying of stone, sand and clay
08.12
Teollisuusryhmä
Operation of gravel and sand pits; mining of clays and kaolin
08.120
Teollisuusryhmä
Operation of gravel and sand pits; mining of clays and kaolin