OLYMPIA HOLDING AS
Suljettu 16. toukokuuta 2023, MaksukyvyttömyysmenettelyOLYMPIA HOLDING AS KONKURSBO
Selvityspesä:
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- SF
Snjezana Fijan1971
- Toiminta-aika
- 28 vuotta
- - 12. maalis 1995 – 16. touko 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2021
- 7 841
- NOK
- Vuositulos 2021
- −21 925 592
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2021
- −301 831 985
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SF 1971 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
HK 1950 | Yhteyshenkilö | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 7 841 |
Vuositulos yhteensä | −21 925 592 |
Vastaavat yhteensä | 102 747 456 |
Velat yhteensä | 404 579 441 |
Oma pääoma yhteensä | −301 831 985 |
T&T
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 7 841 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 4 120 689 |
Liiketulos | −4 112 848 |
Rahoitustuotot/-kulut | −17 812 744 |
Tulos ennen veroja | −21 925 592 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 |
Vuositulos yhteensä | −21 925 592 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 102 767 265 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | −19 809 |
Vastaavat yhteensä | 102 747 456 |
Lyhytaikainen velka | 247 934 766 |
Pitkäaikainen velka | 156 644 675 |
Velat yhteensä | 404 579 441 |
Sijoitettu pääoma | 10 313 000 |
Kertyneet voittovarat | −312 144 985 |
Oma pääoma yhteensä | −301 831 985 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 102 747 456 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta