VISÉE AS
Selvitystilassa: 23.3.2026, Vapaaehtoinen selvitystila
Visée - milk remains white
Visée tilbyr fargerådgiving og utvikling av paletter for interiør og eksteriør, materialvalg– og sammensetninger, interiørdesign, konseptutvikling og kreativ regi – for mangefasetterte prosjekter i varierende skala.
Interiørdesign med en visjon om å skape forbedrede, estetiske miljøer
og omgivelser. Interiørtjenester inkluderer - men er ikke begrenset
til - fargerådgivning- og utvikling av paletter, materialvalg,
belysning, møblering, konseptutvikling og kreativ ledelse.
Interiørarkitektur- og design med fokus på fargesetting, flate- og
materialvalg, innredningstjenester og kreativ ledelse.
Konsultasjonstimer som (oftest) vil resultere i fysiske leveranser av
forskjellig art, eksempelvis fargepaletter, plansjer, arbeidstegninger
og skisser, collager og andre grafiske fremstillinger og
interiørbeskrivelser.
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 6 vuotta
- alkaen 23. huhti 2020
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 50
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024
- 860 743
- NOK
- Vuositulos 2024
- 237 295
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2024
- 356 884
- NOK
Viimeksi päivitetty: 23. maalis 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Chairman | - | |
MØ | Board Member | - |
KØ 1984 | Board Member | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| - | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 23. maalis 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 50 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 860 743 | 662 896 | 781 602 | 547 972 |
Vuositulos yhteensä | 237 295 | 139 433 | 614 258 | 222 591 |
Vastaavat yhteensä | 539 605 | 649 606 | 1 061 142 | 547 384 |
Velat yhteensä | 182 721 | 380 017 | 580 985 | 181 485 |
Oma pääoma yhteensä | 356 884 | 269 589 | 480 157 | 365 899 |
T&T
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 860 743 | 662 896 | 781 602 | 547 972 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 560 546 | 389 182 | 165 863 | 269 284 |
Liiketulos | 300 197 | 273 714 | 615 739 | 278 688 |
Rahoitustuotot/-kulut | 1 172 | −3 122 | −445 | −182 |
Tulos ennen veroja | 301 369 | 270 592 | 615 294 | 278 506 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 64 074 | 131 159 | 1 036 | 55 915 |
Vuositulos yhteensä | 237 295 | 139 433 | 614 258 | 222 591 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 50 641 | 92 056 | 133 472 | 111 545 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 488 964 | 557 550 | 927 670 | 435 839 |
Vastaavat yhteensä | 539 605 | 649 606 | 1 061 142 | 547 384 |
Lyhytaikainen velka | 182 721 | 380 017 | 580 985 | 181 485 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 182 721 | 380 017 | 580 985 | 181 485 |
Sijoitettu pääoma | 80 000 | 80 000 | 80 000 | 74 430 |
Kertyneet voittovarat | 276 884 | 189 589 | 400 157 | 291 469 |
Oma pääoma yhteensä | 356 884 | 269 589 | 480 157 | 365 899 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 539 605 | 649 606 | 1 061 142 | 547 384 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises