ENTREPRENØR MATS SUNDELIN AS
Toiminnassa
Drive entreprenørvirksomhet innen grunnarbeid, og alt som står i
forbindelse med slik virksomhet.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchessiivousblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- MO
- Vuosia perustamisesta
- 14 vuotta
- alkaen 16. touko 2012
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Vuositulos 2025
- −40 020
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 62 088
- NOK
Viimeksi päivitetty: 22. heinä 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MO | Hallituksen puheenjohtaja | - |
TJ | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 000 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 23 230 | 2 556 201 | 6 449 694 |
Vuositulos yhteensä | −40 020 | −657 444 | −186 276 | −490 386 | −841 819 |
Vastaavat yhteensä | 55 488 | 98 635 | 2 979 120 | 3 272 260 | 4 354 429 |
Velat yhteensä | −6 600 | −3 473 | 22 568 | 129 432 | 1 649 465 |
Oma pääoma yhteensä | 62 088 | 102 108 | 2 956 552 | 3 142 828 | 2 704 963 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 23 230 | 2 556 201 | 6 449 694 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 39 881 | 70 614 | 264 641 | 3 177 243 | 7 447 707 |
Liiketulos | −39 881 | −70 614 | −241 412 | −621 043 | −998 014 |
Rahoitustuotot/-kulut | −139 | 5 281 | 2 597 | −6 392 | −81 240 |
Tulos ennen veroja | −40 020 | −65 333 | −238 815 | −627 435 | −1 079 254 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 592 111 | −52 539 | −137 049 | −237 435 |
Vuositulos yhteensä | −40 020 | −657 444 | −186 276 | −490 386 | −841 819 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 0 | 592 111 | 630 708 | 532 024 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 55 488 | 98 635 | 2 387 009 | 2 641 551 | 3 822 405 |
Vastaavat yhteensä | 55 488 | 98 635 | 2 979 120 | 3 272 260 | 4 354 429 |
Lyhytaikainen velka | −6 600 | −3 473 | 22 568 | 129 432 | 1 649 465 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | −6 600 | −3 473 | 22 568 | 129 432 | 1 649 465 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | −37 912 | 2 108 | 2 856 552 | 3 042 828 | 2 604 963 |
Oma pääoma yhteensä | 62 088 | 102 108 | 2 956 552 | 3 142 828 | 2 704 963 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 55 488 | 98 635 | 2 979 120 | 3 272 260 | 4 354 429 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien purku ja rakennuspaikan valmistelutyöt
43.12
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt
43.120
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt