VELRØR ENGINEERING AS
Toiminnassa
Rørleggervirksomhet, oppussings- og vedlikeholdsarbeid.
Rørleggerbedrift, utføre rørleggerarbeid, oppussings- og
vedlikeholdsarbeidg i tillegg.
Avainsanat
installationwater systemsheating systemscooling systemssanitary systemsexpansionconversionrepair and maintenancesteam pipessolar collectorscooling towerssprinkler systemsirrigation systems
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- KS
- Vuosia perustamisesta
- 5 vuotta
- alkaen 12. helmi 2021
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 4 550 074
- NOK
- Vuositulos 2025
- −128 610
- NOK
Viimeksi päivitetty: 28. heinä 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KS | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KS | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
KS | Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 4 550 074 | 3 519 593 | 3 146 294 | 4 513 515 | 2 167 227 |
Vuositulos yhteensä | −128 610 | −452 570 | −251 450 | −428 427 | −77 376 |
Vastaavat yhteensä | 0 | 4 755 | 216 284 | 335 315 | 331 338 |
Velat yhteensä | 0 | 1 190 148 | 949 108 | 816 689 | 384 284 |
Oma pääoma yhteensä | 0 | −1 185 393 | −732 824 | −481 374 | −52 946 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 4 550 074 | 3 519 593 | 3 146 294 | 4 513 515 | 2 167 227 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 4 629 314 | 3 916 747 | 3 383 136 | 4 927 160 | 2 242 142 |
Liiketulos | −79 240 | −397 154 | −236 842 | −413 645 | −74 915 |
Rahoitustuotot/-kulut | −49 370 | −55 416 | −14 608 | −14 782 | −2 461 |
Tulos ennen veroja | −128 610 | −452 570 | −251 450 | −428 427 | −77 376 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −128 610 | −452 570 | −251 450 | −428 427 | −77 376 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 0 | 0 | 1 080 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 0 | 4 755 | 216 284 | 334 235 | 331 338 |
Vastaavat yhteensä | 0 | 4 755 | 216 284 | 335 315 | 331 338 |
Lyhytaikainen velka | 0 | 1 141 403 | 930 363 | 816 689 | 384 284 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 48 745 | 18 745 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 0 | 1 190 148 | 949 108 | 816 689 | 384 284 |
Sijoitettu pääoma | 0 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 0 | −1 215 393 | −762 824 | −511 374 | −82 946 |
Oma pääoma yhteensä | 0 | −1 185 393 | −732 824 | −481 374 | −52 946 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 0 | 4 755 | 216 284 | 335 315 | 331 338 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Sähkö-, vesijohto- ja muu rakennusasennus
43.22
Teollisuusryhmä
Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
43.221
Teollisuusryhmä
Putkityöt