BRASS AS
Suljettu 10. marraskuuta 2023, Vapaaehtoinen selvitystila
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- LM
- Toiminta-aika
- 13 vuotta
- - 20. joulu 2010 – 10. marras 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 583 864
- NOK
- Vuositulos 2022
- 108 077
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 439 984
- NOK
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2023
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
LM | Hallituksen puheenjohtaja, Yhteyshenkilö | - |
AS | Hallituksen jäsen | - |
EA 1982 | Hallituksen jäsen | - |
MB | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 583 864 | 543 864 |
Vuositulos yhteensä | 108 077 | 674 |
Vastaavat yhteensä | 3 643 639 | 3 781 029 |
Velat yhteensä | 3 203 654 | 3 449 122 |
Oma pääoma yhteensä | 439 984 | 331 907 |
T&T
| Vuosi | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 583 864 | 543 864 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 324 788 | 419 711 |
Liiketulos | 259 076 | 124 153 |
Rahoitustuotot/-kulut | −120 533 | −123 288 |
Tulos ennen veroja | 138 543 | 865 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 30 466 | 191 |
Vuositulos yhteensä | 108 077 | 674 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2022 | 2021 |
|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 3 590 200 | 3 582 500 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 53 439 | 198 529 |
Vastaavat yhteensä | 3 643 639 | 3 781 029 |
Lyhytaikainen velka | 158 231 | 106 011 |
Pitkäaikainen velka | 3 045 423 | 3 343 111 |
Velat yhteensä | 3 203 654 | 3 449 122 |
Sijoitettu pääoma | 100 000 | 100 000 |
Kertyneet voittovarat | 339 984 | 231 907 |
Oma pääoma yhteensä | 439 984 | 331 907 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 3 643 639 | 3 781 029 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta