RIL SPILLERINVEST 1 AS
Toiminnassa
Investere i videreutvikling av Ranheim IL Fotball Topp og motta en
andel av bruttoinntektene fra alle spillersalg.
Investere i videreutvikling av Ranheim IL Fotball Topp.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- AM
- Hallituksen puheenjohtaja
- FL
Frank Lidahl1977
- Vuosia perustamisesta
- 1 vuosi
- alkaen 27. tammi 2025
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 60 000
- 2 osakesarjaa
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 11
- 9 yritystä, 2 henkilöä
Talous
- Vuositulos 2025
- 145 861
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 3 035 861
- NOK
Viimeksi päivitetty: 12. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AM | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
FL 1977 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TB 1979 | - | 8.33 % suoraan |
RS 1956 | - | 6.67 % epäsuoraan |
KA 1959 | - | 5 % epäsuoraan |
TR | - | 5 % epäsuoraan |
MS 1976 | - | 5 % epäsuoraan |
AS 1978 | - | 5 % epäsuoraan |
AW | - | 5 % suoraan |
AS 1962 | - | 4 % epäsuoraan |
ØA 1968 | - | 2.44 % epäsuoraan |
| - | 2.44 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 11. maalis 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| B-osakkeet | 30 000 | 50 % | |
TB 1979 | A-osakkeet | 5 000 | 8.33 % |
| A-osakkeet | 4 000 | 6.67 % | |
| A-osakkeet | 3 000 | 5 % | |
AW | A-osakkeet | 3 000 | 5 % |
| A-osakkeet | 3 000 | 5 % | |
| A-osakkeet | 3 000 | 5 % | |
| A-osakkeet | 3 000 | 5 % | |
| A-osakkeet | 3 000 | 5 % | |
| A-osakkeet | 1 500 | 2.5 % | |
| A-osakkeet | 1 500 | 2.5 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 |
Vuositulos yhteensä | 145 861 |
Vastaavat yhteensä | 3 310 817 |
Velat yhteensä | 274 956 |
Oma pääoma yhteensä | 3 035 861 |
T&T
| Vuosi | 2025 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 55 610 |
Liiketulos | −55 610 |
Rahoitustuotot/-kulut | 242 611 |
Tulos ennen veroja | 187 001 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 41 140 |
Vuositulos yhteensä | 145 861 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 3 000 000 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 310 817 |
Vastaavat yhteensä | 3 310 817 |
Lyhytaikainen velka | 274 956 |
Pitkäaikainen velka | 0 |
Velat yhteensä | 274 956 |
Sijoitettu pääoma | 3 030 000 |
Kertyneet voittovarat | 5 861 |
Oma pääoma yhteensä | 3 035 861 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 3 310 817 |
Luokittelu
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit