RØD MASKIN AS
Toiminnassa
Selge varer og tjenester innen grunnarbeid og annet som naturlig
sammenfaller med dette, samt deltakelse i andre selskaper,
investeringer og nærliggende virksomhet.
Grunnarbeid (graving, drenering, sprengning, planering).
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchescleaningblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- TR
Thorbjørn Rød1983
- Hallituksen puheenjohtaja
- TR
Thorbjørn Rød1983
- Vuosia perustamisesta
- 2 vuotta
- alkaen 3. joulu 2024
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 3 614 953
- NOK
- Vuositulos 2025
- 316 900
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 341 116
- NOK
Viimeksi päivitetty: 22. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TR 1983 | Managing Director/CEO | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TR 1983 | Chairman | 100 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TR 1983 | Managing Director/CEO, Chairman | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 8. heinä 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
TR 1983 | Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2024 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 614 953 |
Vuositulos yhteensä | 316 900 |
Vastaavat yhteensä | 1 232 123 |
Velat yhteensä | 891 007 |
Oma pääoma yhteensä | 341 116 |
T&T
| Vuosi | 2024 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 3 614 953 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 3 163 674 |
Liiketulos | 451 279 |
Rahoitustuotot/-kulut | −46 000 |
Tulos ennen veroja | 405 280 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 88 380 |
Vuositulos yhteensä | 316 900 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2024 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 599 630 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 632 493 |
Vastaavat yhteensä | 1 232 123 |
Lyhytaikainen velka | 523 740 |
Pitkäaikainen velka | 367 267 |
Velat yhteensä | 891 007 |
Sijoitettu pääoma | 24 216 |
Kertyneet voittovarat | 316 900 |
Oma pääoma yhteensä | 341 116 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 232 123 |
Luokittelu
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Demolition and site preparation
43.12
Teollisuusryhmä
Site preparation
43.120
Teollisuusryhmä
Site preparation