LYSTANG AS
Toiminnassa
Drift av campingplass, kafé- og restaurantdrift, langtidsutleie av
hytter, turistvirksomhet og workshops og utleie av selskapslokale.
Investering i fast eiendom og annet som naturlig hører under dette,
samt hva styret måtte finne formålstjenlig.
Drift av campingplass.
Drift av restaurant/kafe.
Utleie av feriehus.
Avainsanat
operationcampsitescaravansfishing campinghunting campingshort-term staysleisure vehiclesmobile homestent pitches
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- MA
- Hallituksen puheenjohtaja
- MA
- Vuosia perustamisesta
- 2 vuotta
- alkaen 11. marras 2024
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 382 136
- NOK
- Vuositulos 2025
- −73 280
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −39 604
- NOK
Viimeksi päivitetty: 14. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MA | Managing Director/CEO | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MA | Chairman | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AB | - | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 11. marras 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
AB | Tavalliset osakkeet | 30 000 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 382 136 | 62 898 |
Vuositulos yhteensä | −73 280 | 3 676 |
Vastaavat yhteensä | 689 330 | 413 374 |
Velat yhteensä | 728 933 | 379 699 |
Oma pääoma yhteensä | −39 604 | 33 676 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 382 136 | 62 898 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 478 078 | 58 208 |
Liiketulos | −95 942 | 4 690 |
Rahoitustuotot/-kulut | 1 993 | 23 |
Tulos ennen veroja | −93 949 | 4 713 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −20 669 | 1 037 |
Vuositulos yhteensä | −73 280 | 3 676 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 226 710 | 261 078 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 462 619 | 152 296 |
Vastaavat yhteensä | 689 330 | 413 374 |
Lyhytaikainen velka | 728 933 | 378 662 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 1 037 |
Velat yhteensä | 728 933 | 379 699 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | −69 604 | 3 676 |
Oma pääoma yhteensä | −39 604 | 33 676 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 689 330 | 413 374 |
Luokittelu
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
I
Pääasiallinen toimiala-alue
Accommodation and food service activities
55
Toiminta
Accommodation
55.3
Pääasiallinen toimialaryhmä
Camping grounds, recreational vehicle parks and trailer parks
55.30
Teollisuusryhmä
Camping grounds, recreational vehicle parks and trailer parks
55.300
Teollisuusryhmä
Camping sites, including caravan sites