VIKING VENTURE 10 FOLLOW-UP AS
Toiminnassa
Alene eller sammen med andre investere i teknologiselskaper.
Investering i aksjer og verdipapirer.
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- EF
- Vuosia perustamisesta
- 2 vuotta
- alkaen 19. loka 2024
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 23 704
- 2 osakesarjaa
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 33
- 31 yritystä, 2 henkilöä
Talous
- Vuositulos 2025
- −3 056 882
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −48 838
- NOK
Viimeksi päivitetty: 15. elo 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
EF | Hallituksen puheenjohtaja | 1.13 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
FA | - | 12.76 % epäsuoraan |
HK | - | 8.02 % epäsuoraan |
TH 1948 | - | 4.85 % epäsuoraan |
MV 1962 | - | 4.47 % epäsuoraan |
CV | - | 3.97 % epäsuoraan |
KW | - | 3.9 % epäsuoraan |
RM 1970 | - | 3.81 % epäsuoraan |
| - | 3.64 % epäsuoraan | |
JR | - | 3.64 % epäsuoraan |
EB | - | 1.9 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 19. loka 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| A-osakkeet | 2 000 | 8.44 % | |
| A-osakkeet | 2 000 | 8.44 % | |
| A-osakkeet | 2 000 | 8.44 % | |
| A-osakkeet | 2 000 | 8.44 % | |
| A-osakkeet | 2 000 | 8.44 % | |
| A-osakkeet | 2 000 | 8.44 % | |
| A-osakkeet | 1 500 | 6.33 % | |
| A-osakkeet | 1 500 | 6.33 % | |
| A-osakkeet | 1 317 | 5.56 % | |
| A-osakkeet | 1 150 | 4.85 % | |
| A-osakkeet | 966 | 4.08 % | |
| B-osakkeet | 928 | 3.91 % | |
| A-osakkeet | 500 | 2.11 % | |
| A-osakkeet | 433 | 1.83 % | |
| A-osakkeet | 400 | 1.69 % | |
| A-osakkeet | 358 | 1.51 % | |
| A-osakkeet | 300 | 1.27 % | |
| A-osakkeet | 270 | 1.14 % | |
| A-osakkeet | 234 | 0.99 % | |
| A-osakkeet | 233 | 0.98 % | |
| A-osakkeet | 203 | 0.86 % | |
| A-osakkeet | 190 | 0.8 % | |
| A-osakkeet | 180 | 0.76 % | |
| A-osakkeet | 150 | 0.63 % | |
ØR | A-osakkeet | 140 | 0.59 % |
| A-osakkeet | 101 | 0.43 % | |
| A-osakkeet | 100 | 0.42 % | |
| A-osakkeet | 100 | 0.42 % | |
| A-osakkeet | 100 | 0.42 % | |
| A-osakkeet | 100 | 0.42 % | |
| A-osakkeet | 100 | 0.42 % | |
| A-osakkeet | 100 | 0.42 % | |
| A-osakkeet | 51 | 0.22 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −3 056 882 | −33 998 |
Vastaavat yhteensä | 92 746 | 44 819 |
Velat yhteensä | 141 584 | 39 601 |
Oma pääoma yhteensä | −48 838 | 5 218 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 3 058 749 | 34 015 |
Liiketulos | −3 058 749 | −34 015 |
Rahoitustuotot/-kulut | 1 867 | 17 |
Tulos ennen veroja | −3 056 882 | −33 998 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −3 056 882 | −33 998 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 92 746 | 44 819 |
Vastaavat yhteensä | 92 746 | 44 819 |
Lyhytaikainen velka | 141 584 | 39 601 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 141 584 | 39 601 |
Sijoitettu pääoma | 35 556 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | −84 394 | −24 782 |
Oma pääoma yhteensä | −48 838 | 5 218 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 92 746 | 44 819 |
Luokittelu
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Toimialaluokitusstandardit