RØRLEGGER GS AS
Toiminnassa
Tilby rørleggertjenester, inkludert, men ikke begrenset til,
installasjon, reparasjon og vedlikehold av sanitær, oppvarming, og
vann- og avløpssystemer i boliger, kommersielle bygninger, og
industrielle anlegg.
Rørleggertjenester.
Avainsanat
installationwater systemsheating systemscooling systemssanitary systemsexpansionconversionrepair and maintenancesteam pipessolar collectorscooling towerssprinkler systemsirrigation systems
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- GG
- Hallituksen puheenjohtaja
- OE
- Vuosia perustamisesta
- 2 vuotta
- alkaen 5. syys 2024
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 50 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 4
- 3 yritystä, 1 henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 5 631 323
- NOK
- Vuositulos 2025
- 206 643
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 291 512
- NOK
Viimeksi päivitetty: 30. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GG | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
OE | Hallituksen puheenjohtaja | - |
GG | Hallituksen jäsen | - |
SS | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GS | - | 55 % suoraan |
RT 2002 | - | 15 % epäsuoraan |
| - | 15 % epäsuoraan | |
SG | - | 7.5 % epäsuoraan |
EB | - | 7.5 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 11. marras 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
GS | Tavalliset osakkeet | 27 500 | 55 % |
| Tavalliset osakkeet | 7 500 | 15 % | |
| Tavalliset osakkeet | 7 500 | 15 % | |
| Tavalliset osakkeet | 7 500 | 15 % |
Osakkeet omistaa RØRLEGGER GS AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 | < 0.01 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 5 631 323 | 449 877 |
Vuositulos yhteensä | 206 643 | 41 653 |
Vastaavat yhteensä | 2 144 968 | 571 200 |
Velat yhteensä | 1 853 456 | 486 332 |
Oma pääoma yhteensä | 291 512 | 84 869 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 5 631 323 | 449 877 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 5 303 498 | 389 239 |
Liiketulos | 327 825 | 60 638 |
Rahoitustuotot/-kulut | −62 024 | −7 792 |
Tulos ennen veroja | 265 801 | 52 846 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 59 158 | 11 193 |
Vuositulos yhteensä | 206 643 | 41 653 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 945 019 | 268 579 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 199 949 | 302 622 |
Vastaavat yhteensä | 2 144 968 | 571 200 |
Lyhytaikainen velka | 963 440 | 161 156 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 325 175 |
Velat yhteensä | 1 853 456 | 486 332 |
Sijoitettu pääoma | 43 216 | 43 216 |
Kertyneet voittovarat | 248 296 | 41 653 |
Oma pääoma yhteensä | 291 512 | 84 869 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 2 144 968 | 571 201 |
Luokittelu
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Sähkö-, vesijohto- ja muu rakennusasennus
43.22
Teollisuusryhmä
Lämpö-, vesijohto- ja ilmastointiasennus
43.221
Teollisuusryhmä
Putkityöt