NESSET VEKST AS
Toiminnassa
Fremme næringslivet i Nesset Kommune ved å stimulere til etablering av
nye virksomheter og utvikling av eksisterende næringsliv. Selskapet
skal videre tilrettelegge for nettverksbygging og kompetanseutvikling,
og arbeide for et nært og godt samarbeid mellom lokalt næringsliv og
kommunen.
Utvikler for og kordinator av en samlokalisering av næringsvirksomhet
i Nesset kommune.
Linkit
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- RJ
- Hallituksen puheenjohtaja
- SM
- Vuosia perustamisesta
- 22 vuotta
- alkaen 28. elo 2004
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 755
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 41
- 31 yritystä, 10 henkilöä
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 267 669
- NOK
- Vuositulos 2025
- 8 515
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 946 339
- NOK
Viimeksi päivitetty: 4. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RJ | Managing Director/CEO | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SM | Chairman | - |
AM | Board Member | - |
MS 1967 | Board Member | - |
JE 1956 | Board Member | - |
DF | Board Member | - |
KA 1967 | Alternate Member | - |
RM 1960 | Alternate Member | - |
NW 1968 | Board Member | - |
TA 1950 | Board Member | - |
LS 1975 | Alternate Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
OA 1962 | - | 6.48 % suoraan 0.13 % epäsuoraan 6.35 % |
AL 1985 | - | 6.02 % epäsuoraan |
LA | - | 2.65 % epäsuoraan |
KR | - | 1.46 % epäsuoraan |
| - | 1.32 % epäsuoraan | |
EW | - | 1.11 % epäsuoraan |
MN 1996 | - | 1.11 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 14. helmi 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 185 | 24.5 % | |
| Tavalliset osakkeet | 100 | 13.25 % | |
| Tavalliset osakkeet | 100 | 13.25 % | |
| Tavalliset osakkeet | 100 | 13.25 % | |
| Tavalliset osakkeet | 25 | 3.31 % | |
| Tavalliset osakkeet | 21 | 2.78 % | |
| Tavalliset osakkeet | 20 | 2.65 % | |
| Tavalliset osakkeet | 20 | 2.65 % | |
| Tavalliset osakkeet | 20 | 2.65 % | |
| Tavalliset osakkeet | 15 | 1.99 % | |
| Tavalliset osakkeet | 12 | 1.59 % | |
| Tavalliset osakkeet | 10 | 1.32 % | |
| Tavalliset osakkeet | 10 | 1.32 % | |
| Tavalliset osakkeet | 10 | 1.32 % | |
| Tavalliset osakkeet | 10 | 1.32 % | |
| Tavalliset osakkeet | 10 | 1.32 % | |
| Tavalliset osakkeet | 10 | 1.32 % | |
| Tavalliset osakkeet | 9 | 1.19 % | |
| Tavalliset osakkeet | 5 | 0.66 % | |
| Tavalliset osakkeet | 5 | 0.66 % | |
RJ | Tavalliset osakkeet | 5 | 0.66 % |
OG 1945 | Tavalliset osakkeet | 5 | 0.66 % |
JA | Tavalliset osakkeet | 5 | 0.66 % |
| Tavalliset osakkeet | 5 | 0.66 % | |
| Tavalliset osakkeet | 5 | 0.66 % | |
S Suljettu | Tavalliset osakkeet | 4 | 0.53 % |
E Selvitystilassa | Tavalliset osakkeet | 3 | 0.4 % |
| Tavalliset osakkeet | 3 | 0.4 % | |
| Tavalliset osakkeet | 3 | 0.4 % | |
TB 1971 | Tavalliset osakkeet | 2 | 0.26 % |
KJ 1970 | Tavalliset osakkeet | 2 | 0.26 % |
SS 1937 | Tavalliset osakkeet | 2 | 0.26 % |
TM 1954 | Tavalliset osakkeet | 2 | 0.26 % |
| Tavalliset osakkeet | 2 | 0.26 % | |
H Selvitystilassa | Tavalliset osakkeet | 2 | 0.26 % |
L Suljettu | Tavalliset osakkeet | 2 | 0.26 % |
| Tavalliset osakkeet | 2 | 0.26 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.13 % | |
OA 1962 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.13 % |
KA 1967 | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.13 % |
PM | Tavalliset osakkeet | 1 | 0.13 % |
Osakkeet omistaa NESSET VEKST AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
S Suljettu | Tavalliset osakkeet | 50 | 25 % |
| Tavalliset osakkeet | 37 500 | 4.44 % | |
N Suljettu | Tavalliset osakkeet | 100 000 | 3.77 % |
| Tavalliset osakkeet | 21 | 2.78 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 | 0.12 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 267 669 | 1 145 183 | 1 364 203 | 1 405 375 | 1 419 652 |
Vuositulos yhteensä | 8 515 | 29 560 | −98 190 | 31 189 | 10 500 |
Vastaavat yhteensä | 1 233 368 | 1 407 167 | 1 292 333 | 1 299 650 | 1 276 863 |
Velat yhteensä | 287 029 | 468 844 | 383 570 | 333 259 | 341 661 |
Oma pääoma yhteensä | 946 339 | 938 323 | 908 763 | 966 391 | 935 203 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 267 669 | 1 145 183 | 1 364 203 | 1 405 375 | 1 419 652 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 259 561 | 1 117 286 | 1 462 965 | 1 363 857 | 1 405 860 |
Liiketulos | 8 108 | 27 897 | −98 762 | 41 518 | 13 792 |
Rahoitustuotot/-kulut | 408 | 1 663 | 572 | 1 289 | 797 |
Tulos ennen veroja | 8 515 | 29 560 | −98 191 | 42 807 | 14 589 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | −1 | 11 618 | 4 089 |
Vuositulos yhteensä | 8 515 | 29 560 | −98 190 | 31 189 | 10 500 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 222 500 | 217 500 | 217 500 | 205 000 | 205 000 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 010 868 | 1 189 667 | 1 074 833 | 1 094 650 | 1 071 863 |
Vastaavat yhteensä | 1 233 368 | 1 407 167 | 1 292 333 | 1 299 650 | 1 276 863 |
Lyhytaikainen velka | 287 029 | 468 844 | 383 570 | 333 259 | 341 661 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 287 029 | 468 844 | 383 570 | 333 259 | 341 661 |
Sijoitettu pääoma | 795 062 | 795 562 | 795 562 | 755 000 | 755 000 |
Kertyneet voittovarat | 151 277 | 142 762 | 113 202 | 211 391 | 180 203 |
Oma pääoma yhteensä | 946 339 | 938 323 | 908 763 | 966 391 | 935 203 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 233 368 | 1 407 167 | 1 292 333 | 1 299 650 | 1 276 863 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises