JERSEY SHOP AS
Toiminnassa
Utvikle, eie og drifte digitale plattformer for skreddersøm,
automatisering og 3D-visualisering av bekledning og teamwear.
Selskapet skal forvalte immaterielle rettigheter, drive affiliate-,
partner- og creator-nettverk, samt eie aksjer i, og samarbeide med,
nasjonale og internasjonale datterselskaper som driver netthandel,
logistikk og on-demand-levering av tekstilprodukter. Selskapet kan
også delta i eller eie andre selskaper med lignende eller beslektet
virksomhet.
Butikkhandel med klær.
Avainsanat
clothesfur goodsglovestiessuspenders
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- KB
- Vuosia perustamisesta
- 2 vuotta
- alkaen 9. elo 2024
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 4
- yritykset
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 11 416
- NOK
- Vuositulos 2025
- −13 772
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −41 057
- NOK
Viimeksi päivitetty: 5. loka 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KB | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BR | - | 15.13 % epäsuoraan |
BR | - | 15.13 % epäsuoraan |
NA 1976 | - | 5.35 % epäsuoraan |
JJ 1972 | - | 5.13 % epäsuoraan |
SS | - | 5.01 % epäsuoraan |
RB | - | 3.03 % epäsuoraan |
MG | - | 2.95 % epäsuoraan |
PM | - | 2.44 % epäsuoraan |
PP | - | 2.42 % epäsuoraan |
MW | - | 1.61 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 5. touko 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 13 500 | 45 % | |
| Tavalliset osakkeet | 12 000 | 40 % | |
| Tavalliset osakkeet | 3 000 | 10 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 500 | 5 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 11 416 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −13 772 | −57 285 |
Vastaavat yhteensä | 25 201 | 14 408 |
Velat yhteensä | 66 258 | 41 693 |
Oma pääoma yhteensä | −41 057 | −27 285 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 11 416 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 25 201 | 57 282 |
Liiketulos | −13 785 | −57 282 |
Rahoitustuotot/-kulut | 13 | −3 |
Tulos ennen veroja | −13 772 | −57 285 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −13 772 | −57 285 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 13 355 | 13 355 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 11 846 | 1 053 |
Vastaavat yhteensä | 25 201 | 14 408 |
Lyhytaikainen velka | 66 258 | 41 693 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 66 258 | 41 693 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | −71 057 | −57 285 |
Oma pääoma yhteensä | −41 057 | −27 285 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 25 201 | 14 408 |
Luokittelu
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
47
Toiminta
Vähittäiskauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
47.7
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden tavaroiden vähittäiskauppa erikoismyymälöissä
47.71
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa
47.710
Teollisuusryhmä
Vaatteiden vähittäiskauppa