VERMEER V1K1NG AS
Toiminnassa
Vermeer V1k1ng er den offisielle forhandleren av Vermeers
maskinprogram og produkter. Formålet er å gi personlig service,
maskiner og prosjektløsninger av høy kvalitet, ved kjøp og salg av
maskiner og utstyr. Maskinene brukes bland annet innen bygge og
anleggsvirksomhet, kabel og rørinstallasjon under jord,
bergverksdrift, bioenergi og gjenvinning, olje og gass og den grønne
sektoren.
Salg og service av borutstyr og maskiner til kabel og rørinstalasjon,
bergverksdrift, bioenergi.
Salg og service av maskiner til bygg og anlegg.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 2 vuotta
- alkaen 22. heinä 2024
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 300
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 11 518 539
- NOK
- Vuositulos 2025
- −440 980
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 280 048
- NOK
Viimeksi päivitetty: 15. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja | - | |
AJ | Hallituksen jäsen | - |
| Hallituksen jäsen | - | |
| Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 8. tammi 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 300 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 11 518 539 | 3 979 416 |
Vuositulos yhteensä | −440 980 | −6 292 |
Vastaavat yhteensä | 9 615 477 | 6 949 675 |
Velat yhteensä | 8 335 430 | 6 924 967 |
Oma pääoma yhteensä | 1 280 048 | 24 708 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 11 518 539 | 3 979 416 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 11 738 157 | 3 974 792 |
Liiketulos | −219 618 | 4 623 |
Rahoitustuotot/-kulut | −221 362 | −10 915 |
Tulos ennen veroja | −440 980 | −6 292 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −440 980 | −6 292 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 9 615 477 | 6 949 675 |
Vastaavat yhteensä | 9 615 477 | 6 949 675 |
Lyhytaikainen velka | 8 335 430 | 6 924 967 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 8 335 430 | 6 924 967 |
Sijoitettu pääoma | 31 000 | 31 000 |
Kertyneet voittovarat | 1 249 048 | −6 292 |
Oma pääoma yhteensä | 1 280 048 | 24 708 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 9 615 477 | 6 949 675 |
Luokittelu
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
G
Pääasiallinen toimiala-alue
Tukku- ja vähittäiskauppa; moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien korjaus
46
Toiminta
Tukkukauppa (pl. moottoriajoneuvojen ja moottoripyörien kauppa)
46.6
Pääasiallinen toimialaryhmä
Muiden koneiden, laitteiden ja tarvikkeiden tukkukauppa
46.63
Teollisuusryhmä
Kaivos- ja rakennuskoneiden tukkukauppa
46.630
Teollisuusryhmä
Kaivos- ja rakennuskoneiden tukkukauppa