BP GRUPPEN AS
Toiminnassa
Investering og deltagelse i andre selskaper, og det som naturlig står
i forbindelse med dette.
Holdingselskap.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchescleaningblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- RB
Roald Brevik1970
- Vuosia perustamisesta
- 2 vuotta
- alkaen 26. huhti 2024
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- yritykset
- Kuuluu konserniin
Talous
- Vuositulos 2025
- 2 800 000
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 044 162
- NOK
Viimeksi päivitetty: 12. touko 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RB 1970 | Chairman | 50 % epäsuoraan |
TA | Board Member | 50 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RB 1970 | Chairman | 50 % epäsuoraan |
TA | Board Member | 50 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 26. huhti 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 500 | 50 % | |
| Tavalliset osakkeet | 500 | 50 % |
Osakkeet omistaa BP GRUPPEN AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 000 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 500 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 100 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 320 | 80 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −48 855Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 2 800 000 | 3 005 796 |
Vastaavat yhteensä | 3 918 845 | 4 151 179 |
Velat yhteensä | 2 874 683 | 3 107 018 |
Oma pääoma yhteensä | 1 044 162 | 1 044 162 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 48 855 | 53 701 |
Liiketulos | −48 855 | −53 701 |
Rahoitustuotot/-kulut | 2 848 855 | 3 059 500 |
Tulos ennen veroja | 2 800 000 | 3 005 799 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 3 |
Vuositulos yhteensä | 2 800 000 | 3 005 796 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 1 074 149 | 1 074 149 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 2 844 696 | 3 077 030 |
Vastaavat yhteensä | 3 918 845 | 4 151 179 |
Lyhytaikainen velka | 2 874 683 | 3 107 018 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 2 874 683 | 3 107 018 |
Sijoitettu pääoma | 1 044 149 | 1 044 149 |
Kertyneet voittovarat | 13 | 12 |
Oma pääoma yhteensä | 1 044 162 | 1 044 162 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 3 918 845 | 4 151 180 |
Luokittelu
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Demolition and site preparation
43.12
Teollisuusryhmä
Site preparation
43.120
Teollisuusryhmä
Site preparation