DANIEL NILSEN AS
Toiminnassa
Maskintjenester, veivedlikehold, transport, park og hage arbeid, samt
hva som naturlig hører herunder.
Grunnarbeid (graving, drenering, sprengning, planering).
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchescleaningblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 2 vuotta
- alkaen 12. helmi 2024
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 9
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 60
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- yritys
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 8 192 527
- NOK
- Vuositulos 2025
- 596 638
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 379 920
- NOK
Viimeksi päivitetty: 11. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Managing Director/CEO | 55.56 % epäsuoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Chairman | 55.56 % epäsuoraan | |
GM | Board Member | 44.44 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Managing Director/CEO, Chairman | 55.56 % epäsuoraan | |
GM | Board Member | 44.44 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 12. helmi 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 60 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −28 259Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 8 192 527 | 4 300 254 |
Vuositulos yhteensä | 596 638 | 682 105 |
Vastaavat yhteensä | 3 069 797 | 1 819 033 |
Velat yhteensä | 1 689 876 | 1 013 650 |
Oma pääoma yhteensä | 1 379 920 | 805 383 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 8 192 527 | 4 300 254 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 7 366 863 | 3 414 192 |
Liiketulos | 825 665 | 886 062 |
Rahoitustuotot/-kulut | −37 380 | −13 355 |
Tulos ennen veroja | 788 285 | 872 707 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 191 647 | 190 602 |
Vuositulos yhteensä | 596 638 | 682 105 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 1 896 851 | 1 344 203 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 172 946 | 474 830 |
Vastaavat yhteensä | 3 069 797 | 1 819 033 |
Lyhytaikainen velka | 1 058 263 | 768 791 |
Pitkäaikainen velka | 631 614 | 244 859 |
Velat yhteensä | 1 689 876 | 1 013 650 |
Sijoitettu pääoma | 160 000 | 160 000 |
Kertyneet voittovarat | 1 219 920 | 645 383 |
Oma pääoma yhteensä | 1 379 920 | 805 383 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 3 069 797 | 1 819 033 |
Luokittelu
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Demolition and site preparation
43.12
Teollisuusryhmä
Site preparation
43.120
Teollisuusryhmä
Site preparation