UTFLUKT AS
Toiminnassa
Realisere aksjonærenes målsetninger innen camping og tilstøtende
aktiviteter.
Realisering av aksjonærenes målsetninger innen camping og tilstøtende
aktiviteter, samt alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Avainsanat
operationcampsitescaravansfishing campinghunting campingshort-term staysleisure vehiclesmobile homestent pitches
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- JO
- Hallituksen puheenjohtaja
- PO
Per-Øyvind Olsen1963
- Vuosia perustamisesta
- 5 vuotta
- alkaen 9. kesä 2021
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 5
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 3 090
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 3
- yritykset
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 9 310 468
- NOK
- Vuositulos 2025
- 28 844
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 379 687
- NOK
Viimeksi päivitetty: 22. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JO | Managing Director/CEO | 48.54 % epäsuoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PO 1963 | Chairman | - |
JO | Board Member | 48.54 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - | |
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JO | Managing Director/CEO, Board Member | 48.54 % epäsuoraan |
JL 1974 | - | 2.91 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 4. heinä 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 500 | 48.54 % | |
| Tavalliset osakkeet | 1 500 | 48.54 % | |
| Tavalliset osakkeet | 90 | 2.91 % |
Osakkeet omistaa UTFLUKT AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 3 000 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 3 000 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 9 310 468Liiketulos 2025: NOK 39 987Työntekijät: 5
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 9 310 468 | 8 200 546 | 6 582 296 | 4 781 351 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 28 844 | 65 473 | −64 045 | 48 995 | −30 000 |
Vastaavat yhteensä | 36 178 373 | 26 284 005 | 23 282 517 | 15 940 572 | 14 781 766 |
Velat yhteensä | 35 798 686 | 25 888 523 | 23 267 567 | 15 861 577 | 14 781 766 |
Oma pääoma yhteensä | 379 687 | 395 482 | 14 950 | 78 995 | 0 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 9 310 468 | 8 200 546 | 6 582 296 | 4 781 351 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 9 270 481 | 8 138 870 | 6 646 597 | 6 037 553 | 1 351 876 |
Liiketulos | 39 987 | 61 676 | −64 300 | −1 256 202 | −1 351 876 |
Rahoitustuotot/-kulut | 1 448 | 4 199 | 255 | 1 320 819 | 1 321 876 |
Tulos ennen veroja | 41 435 | 65 876 | −64 045 | 64 616 | −30 000 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 12 591 | 403 | 0 | 15 621 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 28 844 | 65 473 | −64 045 | 48 995 | −30 000 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 13 748 383 | 13 748 383 | 13 748 383 | 8 103 133 | 9 383 352 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 22 429 990 | 12 535 622 | 9 534 134 | 7 837 439 | 5 398 414 |
Vastaavat yhteensä | 36 178 373 | 26 284 005 | 23 282 517 | 15 940 572 | 14 781 766 |
Lyhytaikainen velka | 4 638 412 | 5 333 523 | 3 297 567 | 1 891 577 | 811 766 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 20 555 000 | 19 970 000 | 13 970 000 | 13 970 000 |
Velat yhteensä | 35 798 686 | 25 888 523 | 23 267 567 | 15 861 577 | 14 781 766 |
Sijoitettu pääoma | 345 060 | 345 060 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 34 627 | 50 422 | −15 050 | 48 995 | −30 000 |
Oma pääoma yhteensä | 379 687 | 395 482 | 14 950 | 78 995 | 0 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 36 178 373 | 26 284 005 | 23 282 517 | 15 940 572 | 14 781 766 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
I
Pääasiallinen toimiala-alue
Accommodation and food service activities
55
Toiminta
Accommodation
55.3
Pääasiallinen toimialaryhmä
Camping grounds, recreational vehicle parks and trailer parks
55.30
Teollisuusryhmä
Camping grounds, recreational vehicle parks and trailer parks
55.300
Teollisuusryhmä
Camping sites, including caravan sites