ASDAL MASKIN AS
Toiminnassa
Entreprenørrelatert virksomhet, samt annen økonomisk virksomhet.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchescleaningblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- VN
Vidar Nilsen1955
- Vuosia perustamisesta
- 13 vuotta
- alkaen 2. huhti 2013
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 4 200
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 747 422
- NOK
- Vuositulos 2025
- −360 794
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 354 200
- NOK
Viimeksi päivitetty: 27. huhti 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
VN 1955 | Chairman | 100 % suoraan |
ET | Alternate Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
VN 1955 | Chairman | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
VN 1955 | Tavalliset osakkeet | 4 200 | 100 % |
Osakkeet omistaa ASDAL MASKIN AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 45 | 5 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 747 422 | 1 348 135 | 989 848 | 567 398 |
Vuositulos yhteensä | −360 794 | 265 506 | 132 501 | 144 585 |
Vastaavat yhteensä | 1 114 092 | 2 280 322 | 1 717 690 | 621 792 |
Velat yhteensä | 759 892 | 1 565 328 | 1 268 202 | 304 805 |
Oma pääoma yhteensä | 354 200 | 714 994 | 449 488 | 316 987 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 747 422 | 1 348 135 | 989 848 | 567 398 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 162 123 | 1 016 014 | 811 201 | 379 354 |
Liiketulos | −414 701 | 332 121 | 178 647 | 188 044 |
Rahoitustuotot/-kulut | 1 230 | 836 | 636 | −1 236 |
Tulos ennen veroja | −413 471 | 332 957 | 179 283 | 186 808 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −52 677 | 67 451 | 46 782 | 42 223 |
Vuositulos yhteensä | −360 794 | 265 506 | 132 501 | 144 585 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 839 367 | 1 471 802 | 1 029 983 | 198 500 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 274 725 | 808 520 | 687 707 | 423 291 |
Vastaavat yhteensä | 1 114 092 | 2 280 322 | 1 717 690 | 621 792 |
Lyhytaikainen velka | 338 210 | 399 970 | 455 520 | 301 657 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 1 165 358 | 812 682 | 3 148 |
Velat yhteensä | 759 892 | 1 565 328 | 1 268 202 | 304 805 |
Sijoitettu pääoma | 42 000 | 42 000 | 42 000 | 42 000 |
Kertyneet voittovarat | 312 200 | 672 994 | 407 488 | 274 987 |
Oma pääoma yhteensä | 354 200 | 714 994 | 449 488 | 316 987 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 114 092 | 2 280 322 | 1 717 690 | 621 792 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Demolition and site preparation
43.12
Teollisuusryhmä
Site preparation
43.120
Teollisuusryhmä
Site preparation