GRITERA VENTURE AS
Toiminnassa
Et venture-selskap for investering i tidligfase-selskaper.
Holdingselskap.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- KN
- Hallituksen puheenjohtaja
- JR
- Vuosia perustamisesta
- 3 vuotta
- alkaen 2. loka 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 381 628
- 3 osakesarjaa
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 73
- 35 yritystä, 38 henkilöä
- Kuuluu konserniin
Talous
- Vuositulos 2025
- −609 733
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 1 224 213
- NOK
Viimeksi päivitetty: 19. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
KN | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JR | Hallituksen puheenjohtaja | 2.25 % epäsuoraan |
KM | Hallituksen jäsen | 1.8 % epäsuoraan |
GG | Hallituksen jäsen | 2.25 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| - | 3.67 % epäsuoraan | |
JS 1974 | - | 2.77 % epäsuoraan |
GG | Hallituksen jäsen | 2.25 % epäsuoraan |
JR | Hallituksen puheenjohtaja | 2.25 % epäsuoraan |
BF 1990 | - | 1.83 % epäsuoraan |
KM | Hallituksen jäsen | 1.8 % epäsuoraan |
SW 1989 | - | 1.78 % epäsuoraan |
MS 1991 | - | 1.57 % suoraan |
SE | - | 1.47 % epäsuoraan |
| - | 1.47 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 23. syys 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| A-osakkeet | 100 000 | 26.2 % | |
| B-osakkeet | 79 128 | 20.73 % | |
| C-osakkeet | 24 000 | 6.29 % | |
| B-osakkeet | 15 000 | 3.93 % | |
| B-osakkeet | 14 000 | 3.67 % | |
| A-osakkeet | 10 584 | 2.77 % | |
| C-osakkeet | 10 000 | 2.62 % | |
| C-osakkeet | 10 000 | 2.62 % | |
| A-osakkeet | 7 000 | 1.83 % | |
| A-osakkeet | 6 804 | 1.78 % | |
| A-osakkeet | 5 600 | 1.47 % | |
| A-osakkeet | 5 600 | 1.47 % | |
| A-osakkeet | 5 292 | 1.39 % | |
| A-osakkeet | 5 292 | 1.39 % | |
| C-osakkeet | 5 000 | 1.31 % | |
| B-osakkeet | 4 000 | 1.05 % | |
| B-osakkeet | 3 600 | 0.94 % | |
MS 1991 | B-osakkeet | 3 600 | 0.94 % |
SH 1971 | B-osakkeet | 3 000 | 0.79 % |
| B-osakkeet | 3 000 | 0.79 % | |
GE | B-osakkeet | 3 000 | 0.79 % |
| B-osakkeet | 3 000 | 0.79 % | |
MN 1988 | B-osakkeet | 3 000 | 0.79 % |
| B-osakkeet | 3 000 | 0.79 % | |
JL | B-osakkeet | 3 000 | 0.79 % |
TV 1989 | C-osakkeet | 2 000 | 0.52 % |
CS | B-osakkeet | 2 000 | 0.52 % |
CS | C-osakkeet | 2 000 | 0.52 % |
TV 1989 | B-osakkeet | 2 000 | 0.52 % |
| C-osakkeet | 2 000 | 0.52 % | |
MS 1991 | C-osakkeet | 1 600 | 0.42 % |
| A-osakkeet | 1 432 | 0.38 % | |
GE | C-osakkeet | 1 200 | 0.31 % |
| B-osakkeet | 1 000 | 0.26 % | |
BH | B-osakkeet | 1 000 | 0.26 % |
SH | B-osakkeet | 1 000 | 0.26 % |
MG | B-osakkeet | 1 000 | 0.26 % |
| C-osakkeet | 1 000 | 0.26 % | |
SH | C-osakkeet | 1 000 | 0.26 % |
| C-osakkeet | 900 | 0.24 % | |
TV 1989 | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
| A-osakkeet | 808 | 0.21 % | |
| A-osakkeet | 808 | 0.21 % | |
| A-osakkeet | 808 | 0.21 % | |
| A-osakkeet | 808 | 0.21 % | |
| A-osakkeet | 808 | 0.21 % | |
| A-osakkeet | 808 | 0.21 % | |
| A-osakkeet | 808 | 0.21 % | |
| A-osakkeet | 808 | 0.21 % | |
MS 1991 | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
MN 1988 | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
NP 1977 | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
VS | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
SH 1971 | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
SS | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
SH | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
GE | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
JL | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
KO | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
LG | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
AB 1992 | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
ER 1994 | A-osakkeet | 808 | 0.21 % |
| C-osakkeet | 800 | 0.21 % | |
| B-osakkeet | 800 | 0.21 % | |
BH | C-osakkeet | 800 | 0.21 % |
| A-osakkeet | 700 | 0.18 % | |
| A-osakkeet | 700 | 0.18 % | |
| A-osakkeet | 700 | 0.18 % | |
BH | A-osakkeet | 700 | 0.18 % |
NP 1977 | C-osakkeet | 600 | 0.16 % |
NP 1977 | B-osakkeet | 600 | 0.16 % |
AW | A-osakkeet | 420 | 0.11 % |
MG | C-osakkeet | 400 | 0.1 % |
Osakkeet omistaa GRITERA VENTURE AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 10 000 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 9 000 | 90 % | |
| Tavalliset osakkeet | 6 223 820 | 5.6 % | |
| Tavalliset osakkeet | 687 | 2 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −164 241Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −609 733 | −64 786 | −3 838 |
Vastaavat yhteensä | 1 479 176 | 771 177 | 90 926 |
Velat yhteensä | 254 963 | 345 371 | 334 |
Oma pääoma yhteensä | 1 224 213 | 425 806 | 90 592 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 164 241 | 65 683 | 3 838 |
Liiketulos | −164 241 | −65 683 | −3 838 |
Rahoitustuotot/-kulut | −445 493 | 897 | 0 |
Tulos ennen veroja | −609 733 | −64 786 | −3 838 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −609 733 | −64 786 | −3 838 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 1 462 588 | 60 000 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 16 587 | 711 177 | 90 926 |
Vastaavat yhteensä | 1 479 176 | 771 177 | 90 926 |
Lyhytaikainen velka | 254 963 | 345 371 | 334 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 254 963 | 345 371 | 334 |
Sijoitettu pääoma | 1 902 570 | 494 430 | 94 430 |
Kertyneet voittovarat | −678 357 | −68 624 | −3 838 |
Oma pääoma yhteensä | 1 224 213 | 425 806 | 90 592 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 1 479 176 | 771 177 | 90 926 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit