BLASER GROUP NORWAY AS
Toiminnassa
Blaser Group
Die Blaser Group ist einer der weltweit führenden Hersteller der Jagd- und Outdoor-Branche mit den Marken Blaser, Mauser, Sauer & Sohn, Rigby, Minox sowie der Firma BGO.
Distribusjon og handel (inkludert import - eksport) av jakt-, sport og
tjenestevåpen, inkludert tilbehør særlig jakt og sportsutstyr og
optiske apparater samt ammunisjon, mekanisk bearbeidete deler av tre,
metall- og plastikk, verktøy og maskiner.
Linkit
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- Hallituksen puheenjohtaja
- Vuosia perustamisesta
- 6 vuotta
- alkaen 29. huhti 2020
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 7
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 300
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 71 070 422
- NOK
- Vuositulos 2025
- 5 973 091
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 20 729 982
- NOK
Viimeksi päivitetty: 30. kesä 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Hallituksen puheenjohtaja | - | |
CS 1979 | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Viimeksi päivitetty: 25. maalis 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 300 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 71 070 422 | 67 100 374 | 51 215 107 | 59 927 397 |
Vuositulos yhteensä | 5 973 091 | 2 840 859 | 4 048 314 | 4 830 658 |
Vastaavat yhteensä | 47 864 582 | 44 850 017 | 36 221 672 | 33 940 205 |
Velat yhteensä | 27 134 600 | 30 093 126 | 24 339 299 | 26 117 841 |
Oma pääoma yhteensä | 20 729 982 | 14 756 892 | 11 882 373 | 7 822 364 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 71 070 422 | 67 100 374 | 51 215 107 | 59 927 397 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 62 863 194 | 62 866 115 | 45 759 691 | 53 622 420 |
Liiketulos | 8 207 228 | 4 234 259 | 5 455 416 | 6 304 976 |
Rahoitustuotot/-kulut | −541 245 | −578 338 | −244 482 | −124 792 |
Tulos ennen veroja | 7 665 983 | 3 655 921 | 5 210 934 | 6 180 185 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 1 692 892 | 815 062 | 1 162 620 | 1 349 527 |
Vuositulos yhteensä | 5 973 091 | 2 840 859 | 4 048 314 | 4 830 658 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 789 728 | 677 840 | 545 458 | 818 109 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 47 074 854 | 44 172 177 | 35 676 214 | 33 122 096 |
Vastaavat yhteensä | 47 864 582 | 44 850 017 | 36 221 672 | 33 940 205 |
Lyhytaikainen velka | 7 413 929 | 26 593 126 | 20 839 299 | 22 617 841 |
Pitkäaikainen velka | 19 720 672 | 3 500 000 | 3 500 000 | 3 500 000 |
Velat yhteensä | 27 134 600 | 30 093 126 | 24 339 299 | 26 117 841 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | 20 699 982 | 14 726 892 | 11 852 373 | 7 792 364 |
Oma pääoma yhteensä | 20 729 982 | 14 756 892 | 11 882 373 | 7 822 364 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 47 864 582 | 44 850 017 | 36 221 672 | 33 940 205 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Suuri teollisuusyritys
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit