LU HOLDING AS
Toiminnassa
Eie aksjer i andre selskaper, samt beslektet virksomhet.
Holdingselskap.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchessiivousblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- MU
Magnar Ur1976
- Vuosia perustamisesta
- 3 vuotta
- alkaen 7. syys 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- yritykset
- Kuuluu konserniin
Talous
- Vuositulos 2025
- 63 258
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 4 452 546
- NOK
Viimeksi päivitetty: 23. heinä 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MU 1976 | Hallituksen puheenjohtaja | 50 % epäsuoraan |
MS | Hallituksen jäsen | 50 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - | |
| Tilintarkastaja | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MU 1976 | Hallituksen puheenjohtaja | 50 % epäsuoraan |
MS | Hallituksen jäsen | 50 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 18. loka 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 15 000 | 50 % | |
| Tavalliset osakkeet | 15 000 | 50 % |
Osakkeet omistaa LU HOLDING AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 000 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 30 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 600 | 100 % | |
| Tavalliset osakkeet | 50 000 | 50 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −46 113Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 63 258 | 1 822 973 | −339 685 |
Vastaavat yhteensä | 18 067 109 | 18 659 367 | 18 236 060 |
Velat yhteensä | 13 614 563 | 14 270 078 | 15 669 744 |
Oma pääoma yhteensä | 4 452 546 | 4 389 289 | 2 566 316 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 46 113 | 30 793 | 34 261 |
Liiketulos | −46 113 | −30 793 | −34 261 |
Rahoitustuotot/-kulut | 109 724 | 1 853 357 | −401 232 |
Tulos ennen veroja | 63 612 | 1 822 564 | −435 493 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 354 | −409 | −95 808 |
Vuositulos yhteensä | 63 258 | 1 822 973 | −339 685 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 17 046 075 | 17 029 229 | 17 497 820 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 021 034 | 1 630 138 | 738 240 |
Vastaavat yhteensä | 18 067 109 | 18 659 367 | 18 236 060 |
Lyhytaikainen velka | 491 376 | 700 659 | 615 095 |
Pitkäaikainen velka | 13 123 187 | 13 569 419 | 15 054 649 |
Velat yhteensä | 13 614 563 | 14 270 078 | 15 669 744 |
Sijoitettu pääoma | 2 566 316 | 2 566 316 | 2 566 316 |
Kertyneet voittovarat | 1 886 231 | 1 822 973 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 4 452 546 | 4 389 289 | 2 566 316 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 18 067 109 | 18 659 367 | 18 236 060 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien purku ja rakennuspaikan valmistelutyöt
43.12
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt
43.120
Teollisuusryhmä
Rakennuspaikan valmistelutyöt