GRAVING OG BETONG AS
Toiminnassa
Entreprenørvirksomhet. Grunnarbeider, betongarbeider og
tømrerarbeider, og andre tjenester og produkter som naturlig faller
sammen med dette samt deltagelse i andre virksomheter med samme
formål.
Entreprenørvirksomhet. Grunnarbeider, betongarbeider og
tømrerarbeider, og andre tjenester og produkter.
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchescleaningblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- MW
- Vuosia perustamisesta
- 3 vuotta
- alkaen 2. elo 2023
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 300
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 2
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 2 713 590
- NOK
- Vuositulos 2025
- −4 994
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 119 274
- NOK
Viimeksi päivitetty: 9. touko 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MW | Chairman | 33.33 % suoraan |
HA 1987 | Board Member | 66.67 % suoraan |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
HA 1987 | Board Member | 66.67 % suoraan |
MW | Chairman | 33.33 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 2. elo 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
HA 1987 | Tavalliset osakkeet | 200 | 66.67 % |
MW | Tavalliset osakkeet | 100 | 33.33 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 713 590 | 1 905 481 | 416 350 |
Vuositulos yhteensä | −4 994 | 43 048 | 56 790 |
Vastaavat yhteensä | 770 117 | 631 974 | 156 954 |
Velat yhteensä | 650 844 | 507 706 | 75 735 |
Oma pääoma yhteensä | 119 274 | 124 268 | 81 220 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 713 590 | 1 905 481 | 416 350 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 2 697 568 | 1 840 813 | 345 115 |
Liiketulos | 16 022 | 64 668 | 71 236 |
Rahoitustuotot/-kulut | −14 271 | −9 477 | 0 |
Tulos ennen veroja | 1 751 | 55 190 | 71 236 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 6 745 | 12 142 | 14 446 |
Vuositulos yhteensä | −4 994 | 43 048 | 56 790 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 226 049 | 285 421 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 544 068 | 346 553 | 156 954 |
Vastaavat yhteensä | 770 117 | 631 974 | 156 954 |
Lyhytaikainen velka | 528 614 | 318 816 | 75 735 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 188 890 | 0 |
Velat yhteensä | 650 844 | 507 706 | 75 735 |
Sijoitettu pääoma | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
Kertyneet voittovarat | 94 844 | 99 838 | 56 790 |
Oma pääoma yhteensä | 119 274 | 124 268 | 81 220 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 770 117 | 631 974 | 156 954 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Demolition and site preparation
43.12
Teollisuusryhmä
Site preparation
43.120
Teollisuusryhmä
Site preparation