ENGERBAKK UTLEIE AS
Suljettu 28. toukokuuta 2024
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- OI
- Toiminta-aika
- 1 vuosi
- - 13. kesä 2023 – 28. touko 2024
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 5 000 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2023
- 1 377 621
- NOK
- Vuositulos 2023
- 390 169
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2023
- 5 445 117
- NOK
Viimeksi päivitetty: 26. helmi 2024
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
OI | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
OI | Hallituksen puheenjohtaja | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 5. helmi 2024
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
OI | Tavalliset osakkeet | 5 000 000 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2023 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 377 621 |
Vuositulos yhteensä | 390 169 |
Vastaavat yhteensä | 10 165 715 |
Velat yhteensä | 4 720 598 |
Oma pääoma yhteensä | 5 445 117 |
T&T
| Vuosi | 2023 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 377 621 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 617 760 |
Liiketulos | 759 861 |
Rahoitustuotot/-kulut | −261 215 |
Tulos ennen veroja | 498 646 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 108 477 |
Vuositulos yhteensä | 390 169 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2023 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 9 621 006 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 544 709 |
Vastaavat yhteensä | 10 165 715 |
Lyhytaikainen velka | 4 720 598 |
Pitkäaikainen velka | 0 |
Velat yhteensä | 4 720 598 |
Sijoitettu pääoma | 5 054 948 |
Kertyneet voittovarat | 390 169 |
Oma pääoma yhteensä | 5 445 117 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 10 165 715 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta