VENGETIND AS
Toiminnassa
Å være et holdingselskap. Investeringer i aksjer og øvrige
verdipapirer, eiendom og det som står i naturlig forbindelse med
dette.
Investering i aksjer og verdipapirer.
Avainsanat
productiondoorswindowsframesshuttersgatespartitions
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- RS
- Vuosia perustamisesta
- 3 vuotta
- alkaen 31. touko 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 200 065
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 7
- 6 yritystä, 1 henkilö
- Kuuluu konserniin
Talous
- Vuositulos 2025
- 11 125 032
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 49 696 519
- NOK
Viimeksi päivitetty: 22. loka 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RS | Hallituksen puheenjohtaja | 33.44 % epäsuoraan |
SB | Hallituksen jäsen | 30.99 % epäsuoraan |
| Hallituksen jäsen | 9.98 % epäsuoraan | |
HA | Hallituksen jäsen | 9.55 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
RS | Hallituksen puheenjohtaja | 33.44 % epäsuoraan |
SB | Hallituksen jäsen | 30.99 % epäsuoraan |
| Hallituksen jäsen | 9.98 % epäsuoraan | |
HA | Hallituksen jäsen | 9.55 % epäsuoraan |
BK | - | 8.48 % suoraan |
EØ 1985 | - | 1.21 % epäsuoraan |
MA | - | 1.21 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 14. marras 2025
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 66 897 | 33.44 % | |
| Tavalliset osakkeet | 61 995 | 30.99 % | |
| Tavalliset osakkeet | 19 965 | 9.98 % | |
| Tavalliset osakkeet | 19 958 | 9.98 % | |
BK | Tavalliset osakkeet | 16 965 | 8.48 % |
| Tavalliset osakkeet | 10 285 | 5.14 % | |
| Tavalliset osakkeet | 4 000 | 2 % |
Osakkeet omistaa VENGETIND AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 4 911 | 98.22 % | |
| Tavalliset osakkeet | 24 368 | 97.47 % | |
| Tavalliset osakkeet | 440 000 | 91.48 % | |
| Tavalliset osakkeet | 6 952 | 90.05 % | |
| A-osakkeet | 22 000 | 88 % | |
| Tavalliset osakkeet | 10 285 | 5.14 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025: NOK 0Liiketulos 2025: NOK −723 596Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 11 125 032 | −1 883 739 | −1 440 |
Vastaavat yhteensä | 84 271 967 | 51 982 447 | 22 990 |
Velat yhteensä | 34 575 448 | 38 448 197 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 49 696 519 | 13 534 251 | 22 990 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 723 596 | 98 023 | 1 440 |
Liiketulos | −723 596 | −98 023 | −1 440 |
Rahoitustuotot/-kulut | 11 848 628 | −1 785 716 | 0 |
Tulos ennen veroja | 11 125 032 | −1 883 739 | −1 440 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 11 125 032 | −1 883 739 | −1 440 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 80 771 895 | 51 314 246 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 3 500 072 | 668 201 | 22 990 |
Vastaavat yhteensä | 84 271 967 | 51 982 447 | 22 990 |
Lyhytaikainen velka | 7 485 910 | 29 291 | 0 |
Pitkäaikainen velka | 27 089 538 | 38 418 906 | 0 |
Velat yhteensä | 34 575 448 | 38 448 197 | 0 |
Sijoitettu pääoma | 43 710 166 | 15 419 430 | 24 430 |
Kertyneet voittovarat | 5 986 353 | −1 885 179 | −1 440 |
Oma pääoma yhteensä | 49 696 519 | 13 534 251 | 22 990 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 84 271 967 | 51 982 447 | 22 990 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
C
Pääasiallinen toimiala-alue
Teollisuus
25
Toiminta
Metallituotteiden valmistus (pl. koneet ja laitteet)
25.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Metallirakenteiden valmistus
25.12
Teollisuusryhmä
Metalliovien ja -ikkunoiden valmistus
25.120
Teollisuusryhmä
Metalliovien ja -ikkunoiden valmistus