ESPEDAL AS
Toiminnassa
Masseflytting, preparering av tomt, utgravinger, landskapsmodifisering
av hage/plen/gårdsplass, utvendig rørlegging og trefelling. Samt
snømåking.
Grunnarbeid (graving, drenering, sprengning, planering).
Avainsanat
preparationconstruction sitesexcavationdrainageditchescleaningblastingsortingplanningdriving awaydisposalmassingpreparatorydrainage work
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- PE
Per-Erik Espedal1984
- Hallituksen puheenjohtaja
- PE
Per-Erik Espedal1984
- Vuosia perustamisesta
- 3 vuotta
- alkaen 27. huhti 2023
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 1 684 595
- NOK
- Vuositulos 2025
- −575 721
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −2 135 427
- NOK
Viimeksi päivitetty: 27. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PE 1984 | Managing Director/CEO | 100 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PE 1984 | Chairman | 100 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PE 1984 | Managing Director/CEO, Chairman | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 27. huhti 2023
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
PE 1984 | Tavalliset osakkeet | 30 000 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 684 595 | 1 466 224 | 2 034 148 |
Vuositulos yhteensä | −575 721 | −1 129 631 | −673 191 |
Vastaavat yhteensä | 410 677 | 543 037 | 861 814 |
Velat yhteensä | 2 546 102 | 2 102 742 | 1 291 888 |
Oma pääoma yhteensä | −2 135 427 | −1 559 706 | −430 076 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 1 684 595 | 1 466 224 | 2 034 148 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 2 228 998 | 2 572 393 | 2 686 741 |
Liiketulos | −544 403 | −1 106 169 | −652 593 |
Rahoitustuotot/-kulut | −31 318 | −23 462 | −20 598 |
Tulos ennen veroja | −575 721 | −1 129 631 | −673 191 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −575 721 | −1 129 631 | −673 191 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 243 090 | 308 700 | 355 271 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 167 587 | 234 337 | 506 543 |
Vastaavat yhteensä | 410 677 | 543 037 | 861 814 |
Lyhytaikainen velka | 2 545 626 | 1 951 143 | 989 456 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 151 599 | 302 432 |
Velat yhteensä | 2 546 102 | 2 102 742 | 1 291 888 |
Sijoitettu pääoma | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
Kertyneet voittovarat | −2 165 427 | −1 589 706 | −460 076 |
Oma pääoma yhteensä | −2 135 427 | −1 559 706 | −430 076 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 410 675 | 543 035 | 861 812 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Construction
43
Toiminta
Specialised construction activities
43.1
Pääasiallinen toimialaryhmä
Demolition and site preparation
43.12
Teollisuusryhmä
Site preparation
43.120
Teollisuusryhmä
Site preparation