KALDAKERSKOGEN BORETTSLAG
Toiminnassa
NBBO - Nedre Buskerud Boligbyggelag - Gode hjem siden 1946
NBBO er boligbyggelaget i Drammen og omegn. Vi har i dag over 30.000 medlemmer og nærmere 400 boligselskap som kunde.
Borettslag.
Organisaatio
- Hallituksen puheenjohtaja
- FP
Frank Paulsen1960
- Vuosia perustamisesta
- 31 vuotta
- alkaen 20. helmi 1995
- Tyyppi
- Housing cooperative
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Vuositulos 2025
- −432 438
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 11 472 369
- NOK
Viimeksi päivitetty: 11. touko 2026
Johto
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
FP 1960 | Chairman | - |
| Business Manager | - | |
BU | Board Member | - |
NM 1964 | Board Member | - |
BP 1976 | Alternate Member | - |
KD 1961 | Alternate Member | - |
GE | Alternate Member | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Auditor | - | |
| Accountant | - |
Viimeksi päivitetty: 1. helmi 2026
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 1 300 320 | 1 194 624 | 1 182 528 | 1 182 528 |
Vuositulos yhteensä | −432 438 | −66 003 | 100 914 | 577 369 | 750 212 |
Vastaavat yhteensä | 13 238 584 | 13 662 780 | 13 720 589 | 13 553 645 | 12 979 873 |
Velat yhteensä | 1 766 215 | 1 757 973 | 1 749 779 | 1 683 749 | 1 687 346 |
Oma pääoma yhteensä | 11 472 369 | 11 904 807 | 11 970 810 | 11 869 896 | 11 292 527 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 1 300 320 | 1 194 624 | 1 182 528 | 1 182 528 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 0 | 1 375 826 | 1 103 428 | 610 457 | 434 739 |
Liiketulos | 0 | −75 506 | 91 196 | 572 071 | 747 789 |
Rahoitustuotot/-kulut | 41 275 | 9 503 | 4 859 | 5 298 | 2 423 |
Tulos ennen veroja | 0 | −66 003 | 96 055 | 577 369 | 750 212 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 432 438 | 0 | −4 859 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −432 438 | −66 003 | 100 914 | 577 369 | 750 212 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 12 049 522 | 12 049 522 | 12 049 522 | 12 049 522 | 12 049 522 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 1 189 063 | 1 613 258 | 1 671 067 | 1 504 124 | 930 351 |
Vastaavat yhteensä | 13 238 584 | 13 662 780 | 13 720 589 | 13 553 645 | 12 979 873 |
Lyhytaikainen velka | 0 | 79 173 | 70 979 | 4 949 | 8 546 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 1 678 800 | 1 678 800 | 1 678 800 | 1 678 800 |
Velat yhteensä | 1 766 215 | 1 757 973 | 1 749 779 | 1 683 749 | 1 687 346 |
Sijoitettu pääoma | 0 | 2 400 | 2 400 | 2 400 | 2 400 |
Kertyneet voittovarat | 0 | 11 902 407 | 11 968 410 | 11 867 496 | 11 290 127 |
Oma pääoma yhteensä | 11 472 369 | 11 904 807 | 11 970 810 | 11 869 896 | 11 292 527 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 13 238 584 | 13 662 780 | 13 720 589 | 13 553 645 | 12 979 873 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Housing cooperative