BYGG OG BO EIENDOM AS
Suljettu 6. toukokuuta 2024
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- GO
Geir Ove Molland1981
- Hallituksen puheenjohtaja
- AG
Arne Gjesdal1964
- Toiminta-aika
- 29 vuotta
- - 20. helmi 1995 – 6. touko 2024
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2022
- 2 199 307
- NOK
- Vuositulos 2022
- 534 134
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2022
- 197 625
- NOK
Viimeksi päivitetty: 24. huhti 2024
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GO 1981 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
AG 1964 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
GO 1981 | Hallituksen jäsen | - |
RF | Hallituksen jäsen | - |
Viimeksi päivitetty: 25. huhti 2024
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 199 307 |
Vuositulos yhteensä | 534 134 |
Vastaavat yhteensä | 10 456 606 |
Velat yhteensä | 10 258 980 |
Oma pääoma yhteensä | 197 625 |
T&T
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 2 199 307 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 1 778 404 |
Liiketulos | 420 903 |
Rahoitustuotot/-kulut | −336 401 |
Tulos ennen veroja | 84 502 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −449 632 |
Vuositulos yhteensä | 534 134 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 10 086 153 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 370 453 |
Vastaavat yhteensä | 10 456 606 |
Lyhytaikainen velka | 760 344 |
Pitkäaikainen velka | 9 498 636 |
Velat yhteensä | 10 258 980 |
Sijoitettu pääoma | 200 000 |
Kertyneet voittovarat | −2 375 |
Oma pääoma yhteensä | 197 625 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 10 456 605 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta