KATAPULT DB1 GP AS
Toiminnassa
Investere i aksjer og andeler samt delta i tilsvarende virksomheter og
annen type virksomhet.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- JS
- Hallituksen puheenjohtaja
- TN
- Vuosia perustamisesta
- 7 vuotta
- alkaen 16. joulu 2019
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 102 037
- 2 osakesarjaa
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 6
- yritykset
- Kuuluu konserniin
Talous
- Vuositulos 2025
- −76 241
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 16 722 033
- NOK
Viimeksi päivitetty: 4. touko 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JS | Managing Director/CEO | 2.49 % epäsuoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TN | Chairman | 72.4 % epäsuoraan |
OE | Board Member | - |
RM | Board Member | 2.07 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
TN | Chairman | 72.4 % epäsuoraan |
AH | - | 2.69 % epäsuoraan |
HH 1969 | - | 2.69 % epäsuoraan |
JS | Managing Director/CEO | 2.49 % epäsuoraan |
RM | Board Member | 2.07 % epäsuoraan |
SS | - | 1.66 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 17. helmi 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| B-osakkeet | 80 887 | 79.27 % | |
| A-osakkeet | 13 113 | 12.85 % | |
| A-osakkeet | 2 538 | 2.49 % | |
| A-osakkeet | 2 115 | 2.07 % | |
| A-osakkeet | 1 692 | 1.66 % | |
| A-osakkeet | 1 692 | 1.66 % |
Osakkeet omistaa KATAPULT DB1 GP AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| B-osakkeet | 80 000 | 4.18 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024: NOK 0Liiketulos 2024: NOK −2 366 956Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −76 241 | −19 654 | −9 543 | 53 797 | 0 |
Vastaavat yhteensä | 16 722 033 | 10 811 682 | 10 837 336 | 11 585 878 | 39 930 |
Velat yhteensä | 0 | 0 | 6 000 | 2 490 040 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 16 722 033 | 10 811 682 | 10 831 336 | 9 095 838 | 39 930 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 13 289 | 22 076 | 148 489 | 1 155 | 0 |
Liiketulos | −13 289 | −22 076 | −148 489 | −1 155 | 0 |
Rahoitustuotot/-kulut | −62 953 | 2 422 | 138 946 | 72 884 | 0 |
Tulos ennen veroja | −76 241 | −19 654 | −9 543 | 71 729 | 0 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 17 932 | 0 |
Vuositulos yhteensä | −76 241 | −19 654 | −9 543 | 53 797 | 0 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 16 561 790 | 10 758 740 | 10 758 740 | 8 386 640 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 160 243 | 52 942 | 78 596 | 3 199 238 | 39 930 |
Vastaavat yhteensä | 16 722 033 | 10 811 682 | 10 837 336 | 11 585 878 | 39 930 |
Lyhytaikainen velka | 0 | 0 | 6 000 | 2 490 040 | 0 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 0 | 0 | 6 000 | 2 490 040 | 0 |
Sijoitettu pääoma | 16 773 675 | 10 787 082 | 10 787 082 | 9 042 041 | 39 930 |
Kertyneet voittovarat | −51 641 | 24 600 | 44 254 | 53 797 | 0 |
Oma pääoma yhteensä | 16 722 033 | 10 811 682 | 10 831 336 | 9 095 838 | 39 930 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 16 722 033 | 10 811 682 | 10 837 336 | 11 585 878 | 39 930 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Scaleup
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises