MONSIT AS
Toiminnassa
Investering i finans- og realaktiva, samt annen aktivitet tilknyttet
investeringer.
Investering i aksjer og andre finansaktiva, samt eventuelt investering
i eiendom og andre realaktiva.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- Hallituksen puheenjohtaja
- ME
- Vuosia perustamisesta
- 9 vuotta
- alkaen 28. elo 2017
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Ei
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 500
- 2 osakesarjaa
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 10
- 2 yritystä, 8 henkilöä
Talous
- Vuositulos 2025
- 508 398
- NOK
Viimeksi päivitetty: 12. loka 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ME | Hallituksen puheenjohtaja | - |
| Hallituksen jäsen | - | |
MT 1982 | Hallituksen jäsen | - |
ST 1985 | Hallituksen jäsen | - |
MA | Hallituksen jäsen | - |
MJ | Hallituksen jäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
ET | - | 50.4 % suoraan |
TM 1982 | - | 12.4 % suoraan |
TS 1985 | - | 12.4 % suoraan |
AT | - | 12.4 % suoraan |
JT | - | 7.6 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 12. loka 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
ET | A-osakkeet | 204 | 40.8 % |
ET | B-osakkeet | 48 | 9.6 % |
AT | B-osakkeet | 38 | 7.6 % |
TS 1985 | B-osakkeet | 38 | 7.6 % |
TM 1982 | B-osakkeet | 38 | 7.6 % |
| B-osakkeet | 38 | 7.6 % | |
TM 1982 | A-osakkeet | 24 | 4.8 % |
TS 1985 | A-osakkeet | 24 | 4.8 % |
| A-osakkeet | 24 | 4.8 % | |
AT | A-osakkeet | 24 | 4.8 % |
Osakkeet omistaa MONSIT AS
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 41 667 | 41.67 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 508 398 | 370 064 | 204 588 | −50 253 | 105 284 |
Vastaavat yhteensä | 0 | 8 767 366 | 9 378 344 | 11 443 640 | 11 372 787 |
Velat yhteensä | 0 | 19 396 | 438 | 12 322 | −8 784 |
Oma pääoma yhteensä | 0 | 8 747 970 | 9 377 906 | 11 431 318 | 11 381 571 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 19 063 | 60 268 | 29 433 | 54 738 | 224 713 |
Liiketulos | −19 063 | −60 268 | −29 433 | −54 738 | −224 713 |
Rahoitustuotot/-kulut | 573 913 | 449 729 | 234 021 | 4 485 | 329 997 |
Tulos ennen veroja | 554 850 | 389 460 | 204 588 | −50 253 | 105 284 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 46 452 | 19 396 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 508 398 | 370 064 | 204 588 | −50 253 | 105 284 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 41 667 | 4 052 339 | 4 052 339 | 10 302 339 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 0 | 8 725 699 | 5 326 005 | 7 391 301 | 1 070 448 |
Vastaavat yhteensä | 0 | 8 767 366 | 9 378 344 | 11 443 640 | 11 372 787 |
Lyhytaikainen velka | 0 | 19 396 | 438 | 12 322 | −8 784 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 0 | 19 396 | 438 | 12 322 | −8 784 |
Sijoitettu pääoma | 0 | 8 668 981 | 8 668 981 | 10 926 981 | 10 826 981 |
Kertyneet voittovarat | 0 | 78 989 | 708 925 | 504 337 | 554 590 |
Oma pääoma yhteensä | 0 | 8 747 970 | 9 377 906 | 11 431 318 | 11 381 571 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 0 | 8 767 366 | 9 378 344 | 11 443 640 | 11 372 787 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit