SAHA AS
Suljettu 19. heinäkuuta 2023
Avainsanat
apartmentsrentalagricultural landagricultural properties
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- MA
- Hallituksen puheenjohtaja
- NM
- Toiminta-aika
- 28 vuotta
- - 19. helmi 1995 – 19. heinä 2023
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 31
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2021
- 21 261 862
- NOK
- Vuositulos 2021
- 1 251 189
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2021
- 3 337 419
- NOK
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
MA | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
NM | Hallituksen puheenjohtaja | - |
MA | Hallituksen jäsen | - |
MR | Varajäsen | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Tilintarkastaja | - |
Viimeksi päivitetty: 13. huhti 2023
Omistusosuus
Ei saatavilla olevia tietoja
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 21 261 862 |
Vuositulos yhteensä | 1 251 189 |
Vastaavat yhteensä | 10 956 627 |
Velat yhteensä | 7 619 208 |
Oma pääoma yhteensä | 3 337 419 |
T&T
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 21 261 862 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 19 625 834 |
Liiketulos | 1 636 028 |
Rahoitustuotot/-kulut | −88 589 |
Tulos ennen veroja | 1 547 440 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 296 251 |
Vuositulos yhteensä | 1 251 189 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2021 |
|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 1 549 727 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 9 406 899 |
Vastaavat yhteensä | 10 956 627 |
Lyhytaikainen velka | 5 149 204 |
Pitkäaikainen velka | 2 470 004 |
Velat yhteensä | 7 619 208 |
Sijoitettu pääoma | 1 800 132 |
Kertyneet voittovarat | 1 537 287 |
Oma pääoma yhteensä | 3 337 419 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 10 956 627 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
L
Pääasiallinen toimiala-alue
Kiinteistöalan toiminta
68
Toiminta
Kiinteistöalan toiminta
68.2
Pääasiallinen toimialaryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.20
Teollisuusryhmä
Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
68.209
Teollisuusryhmä
Muiden kiinteistöjen vuokraus ja hallinta