STRAUME DRIFT OG UTVIKLING AS
Toiminnassa
Vaktmestertjenester, vintervedlikehold og andre entreprenørtjenester,
og ellers hva som hører naturlig inn under dette. Utvikling av anlegg
for energiproduksjon fra vannkraft. Selskapet kan eie aksjer/andeler i
andre selskaper.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- SF
- Hallituksen puheenjohtaja
- SF
- Vuosia perustamisesta
- 5 vuotta
- alkaen 27. joulu 2021
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 100
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 4
- henkilöt
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 349 804
- NOK
- Vuositulos 2025
- 18 927
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 714 272
- NOK
Viimeksi päivitetty: 15. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SF | Managing Director/CEO | 25 % suoraan |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
SF | Chairman | 25 % suoraan |
TD 1970 | Board Member | 25 % suoraan |
OS 1967 | Board Member | 25 % suoraan |
JR | Board Member | 25 % suoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
OS 1967 | Board Member | 25 % suoraan |
SF | Managing Director/CEO, Chairman | 25 % suoraan |
TD 1970 | Board Member | 25 % suoraan |
JR | Board Member | 25 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 8. helmi 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
JR | Tavalliset osakkeet | 25 | 25 % |
OS 1967 | Tavalliset osakkeet | 25 | 25 % |
SF | Tavalliset osakkeet | 25 | 25 % |
TD 1970 | Tavalliset osakkeet | 25 | 25 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 349 804 | 342 274 | 327 874 | 310 174 | 200 000 |
Vuositulos yhteensä | 18 927 | 151 508 | 70 938 | 222 759 | 157 653 |
Vastaavat yhteensä | 719 743 | 738 077 | 584 716 | 564 866 | 350 000 |
Velat yhteensä | 5 471 | 42 733 | 40 880 | 91 968 | 99 861 |
Oma pääoma yhteensä | 714 272 | 695 344 | 543 836 | 472 898 | 250 139 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 349 804 | 342 274 | 327 874 | 310 174 | 200 000 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 335 931 | 165 150 | 248 336 | 26 395 | 0 |
Liiketulos | 13 873 | 177 124 | 79 538 | 283 779 | 200 000 |
Rahoitustuotot/-kulut | 10 526 | 17 118 | 11 477 | 1 837 | 0 |
Tulos ennen veroja | 24 398 | 194 241 | 91 015 | 285 617 | 200 000 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 5 471 | 42 733 | 20 077 | 62 858 | 42 347 |
Vuositulos yhteensä | 18 927 | 151 508 | 70 938 | 222 759 | 157 653 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 719 743 | 738 077 | 584 716 | 564 866 | 350 000 |
Vastaavat yhteensä | 719 743 | 738 077 | 584 716 | 564 866 | 350 000 |
Lyhytaikainen velka | 5 471 | 42 733 | 40 880 | 91 968 | 99 861 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 5 471 | 42 733 | 40 880 | 91 968 | 99 861 |
Sijoitettu pääoma | 92 486 | 92 486 | 92 486 | 92 486 | 92 486 |
Kertyneet voittovarat | 621 786 | 602 858 | 451 350 | 380 412 | 157 653 |
Oma pääoma yhteensä | 714 272 | 695 344 | 543 836 | 472 898 | 250 139 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 719 743 | 738 077 | 584 716 | 564 866 | 350 000 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises