SELENGE AS
Toiminnassa
Maling, snekring og vedlikehold av
eiendommer. Kjøp og salg av eiendommer og handel. Samt deltakelse i
andre selskaper med samme eller lignende formål.
Vedlikehold av eiendommer. Herunder snekring og maling.
Avainsanat
assemblydoorswindowsdoor frameswindow framesinstallationkitchen fittingswardrobesstairsshop fittingscladdingceilingswalls
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- PG
Piotr Gdak1984
- Hallituksen puheenjohtaja
- PG
Piotr Gdak1984
- Vuosia perustamisesta
- 8 vuotta
- alkaen 11. huhti 2018
- Tyyppi
- Osakeyhtiö
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 0
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 30
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- henkilö
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 886 121
- NOK
- Vuositulos 2025
- 226 606
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- 228 748
- NOK
Viimeksi päivitetty: 18. elo 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PG 1984 | Toimitusjohtaja | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
PG 1984 | Hallituksen puheenjohtaja | - |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Kirjanpitäjä | - | |
| Kirjanpitäjä | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
GP 1984 | - | 100 % suoraan |
Viimeksi päivitetty: 19. elo 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
GP 1984 | Tavalliset osakkeet | 30 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 25. syys 2026
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 886 121 | 1 194 598 | 1 678 411 | 2 124 482 | 3 844 703 |
Vuositulos yhteensä | 226 606 | 98 826 | −136 127 | −433 783 | −15 751 |
Vastaavat yhteensä | 459 030 | 854 280 | 807 588 | 1 124 052 | 1 897 092 |
Velat yhteensä | 230 281 | 852 138 | 904 271 | 1 084 608 | 1 423 866 |
Oma pääoma yhteensä | 228 748 | 2 143 | −96 684 | 39 444 | 473 226 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 886 121 | 1 194 598 | 1 678 411 | 2 124 482 | 3 844 703 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 688 745 | 1 032 631 | 1 758 688 | 2 501 469 | 3 853 729 |
Liiketulos | 197 376 | 161 967 | −80 278 | −376 987 | −9 026 |
Rahoitustuotot/-kulut | −10 462 | −63 141 | −55 850 | −33 729 | −7 791 |
Tulos ennen veroja | 186 914 | 98 826 | −136 127 | −410 717 | −16 817 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | −39 692 | 0 | 0 | 23 066 | −1 066 |
Vuositulos yhteensä | 226 606 | 98 826 | −136 127 | −433 783 | −15 751 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 221 271 | 223 600 | 313 600 | 560 787 | 262 166 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 237 759 | 630 680 | 493 988 | 563 265 | 1 634 926 |
Vastaavat yhteensä | 459 030 | 854 280 | 807 588 | 1 124 052 | 1 897 092 |
Lyhytaikainen velka | 178 725 | 749 153 | 706 783 | 814 382 | 1 423 866 |
Pitkäaikainen velka | 51 556 | 102 985 | 197 488 | 270 227 | 0 |
Velat yhteensä | 230 281 | 852 138 | 904 271 | 1 084 608 | 1 423 866 |
Sijoitettu pääoma | 21 930 | 21 930 | 21 930 | 21 930 | 21 930 |
Kertyneet voittovarat | 206 818 | −19 787 | −118 614 | 17 514 | 451 296 |
Oma pääoma yhteensä | 228 748 | 2 143 | −96 684 | 39 444 | 473 226 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 459 030 | 854 280 | 807 588 | 1 124 052 | 1 897 092 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Kategoria
Organisaatiotyyppi
Osakeyhtiö
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Yksityiset ei-rahoitukselliset yhtiöitetyt yritykset
Toimialaluokitusstandardit
F
Pääasiallinen toimiala-alue
Rakentaminen
43
Toiminta
Erikoistunut rakennustoiminta
43.3
Pääasiallinen toimialaryhmä
Rakennusten ja rakennelmien viimeistely
43.32
Teollisuusryhmä
Rakennuspuusepän asennustyöt
43.320
Teollisuusryhmä
Rakennuspuusepän asennustyöt