ENVISION-IT AS
Toiminnassa
Å utvikle digitale løsninger for eiendoms- og byggebransjen, samt
investere i digitale løsninger for eiendoms- og byggebransjen og fast
eiendom, herunder eiendomsutvikling, samt det som naturlig står i
forbindelse med dette.
Organisaatio
- Toimitusjohtaja
- BN
- Hallituksen puheenjohtaja
- JB
- Vuosia perustamisesta
- 5 vuotta
- alkaen 26. tammi 2021
- Tyyppi
- Limited company
- ALV-rekisteröity
- Kyllä
- Työntekijöiden määrä
- 6
Omistajuus
- Osakkeiden määrä ja osakesarjat
- 1 000
- 1 osakesarja
- Osakkeenomistajien kokonaismäärä
- 1
- yritys
- Kuuluu konserniin
Talous
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2025
- 6 365 170
- NOK
- Vuositulos 2025
- 1 080 421
- NOK
- Oma pääoma yhteensä 2025
- −192 742
- NOK
Viimeksi päivitetty: 16. huhti 2026
Johto
Johto / hallinto
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
BN | Managing Director/CEO | - |
Hallitus
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JB | Chairman | 50 % epäsuoraan |
EB | Board Member | 50 % epäsuoraan |
Muut
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
| Accountant | - |
Top 10 yksityistä osakkeenomistajaa
| Nimi | Rooli | Osakkeet |
|---|---|---|
JB | Chairman | 50 % epäsuoraan |
EB | Board Member | 50 % epäsuoraan |
Viimeksi päivitetty: 3. helmi 2026
Omistusosuus
Yrityksen osakkeenomistajat
| Nimi | Osakesarja | Osakkeiden kokonaismäärä | Jaa |
|---|---|---|---|
| Tavalliset osakkeet | 1 000 | 100 % |
Viimeksi päivitetty: 2. kesä 2025
Konsernirakenne
- Liiketoiminnan tuotot yhteensä 2024: NOK 0Liiketulos 2024: NOK −9 997Työntekijät: 0
Talous
NOK:ssa
Yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 6 365 170 | 2 005 671 | 2 710 773 | 152 439 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 1 080 421 | −742 867 | −769 439 | −384 294 | −993 |
Vastaavat yhteensä | 893 923 | 560 156 | 590 483 | 602 325 | 24 676 |
Velat yhteensä | 1 086 665 | 1 833 319 | 1 120 779 | 363 182 | 1 239 |
Oma pääoma yhteensä | −192 742 | −1 273 163 | −530 296 | 239 143 | 23 437 |
T&T
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Liiketoiminnan tuotot yhteensä | 6 365 170 | 2 005 671 | 2 710 773 | 152 439 | 0 |
Liiketoiminnan kulut yhteensä | 5 224 818 | 2 669 029 | 3 458 176 | 535 674 | 993 |
Liiketulos | 1 140 352 | −663 358 | −747 403 | −383 235 | −993 |
Rahoitustuotot/-kulut | −59 931 | −79 509 | −22 036 | −1 059 | 0 |
Tulos ennen veroja | 1 080 421 | −742 867 | −769 439 | −384 294 | −993 |
Verot ja satunnaiset tuotot/kulut yhteensä | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Vuositulos yhteensä | 1 080 421 | −742 867 | −769 439 | −384 294 | −993 |
Taseen yhteenveto
| Vuosi | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
Pysyvät vastaavat yhteensä | 55 078 | 86 195 | 122 122 | 133 333 | 0 |
Vaihtuvat vastaavat yhteensä | 838 845 | 473 961 | 468 361 | 468 992 | 24 676 |
Vastaavat yhteensä | 893 923 | 560 156 | 590 483 | 602 325 | 24 676 |
Lyhytaikainen velka | 1 086 665 | 1 833 319 | 1 120 779 | 363 182 | 1 239 |
Pitkäaikainen velka | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Velat yhteensä | 1 086 665 | 1 833 319 | 1 120 779 | 363 182 | 1 239 |
Sijoitettu pääoma | 630 000 | 630 000 | 630 000 | 630 000 | 24 430 |
Kertyneet voittovarat | −822 742 | −1 903 163 | −1 160 296 | −390 857 | −993 |
Oma pääoma yhteensä | −192 742 | −1 273 163 | −530 296 | 239 143 | 23 437 |
Oma pääoma ja velat yhteensä | 893 923 | 560 156 | 590 483 | 602 325 | 24 676 |
Luokittelu
21st yritysluokittelu
BETA
Pieni yritys
Organisaatiotyyppi
Limited company
Institutionaalisen sektorin luokittelu
INNL
Kotimaiset sektorit
A_IKKE-FIN
Ei-rahoituslaitokset
2100
Private non-financial incorporated enterprises