||
O

OLAV TRYGGVASONS GT 27 AS980 859 800

Udlejning
Aktieselskab
c/o E C Dahls Eiendom AS Kongens gate 8 7011 TRONDHEIM, Norge

OLAV TRYGGVASONS GT 27 AS

Lukket 20. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
24 år
- 8. jul. 1999 til 20. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Ja
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
4.026.662
NOK
Årsresultat 2022
2.140.263
NOK
Samlet egenkapital 2022
1.204.949
NOK
Sidst opdateret: 26. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
4.026.662
Samlet årsresultat
2.140.263
Samlede aktiver
6.095.683
Samlet gæld
4.890.734
Samlet egenkapital
1.204.949

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
4.026.662
Samlede driftsomkostninger
1.208.733
Driftsresultat
2.817.929
Finansielle indtægter/omkostninger
-74.003
Resultat før skat
2.743.926
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
603.663
Samlet årsresultat
2.140.263

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
5.813.769
Samlede omsætningsaktiver
281.914
Samlede aktiver
6.095.683
Kortfristet gæld
4.703.427
Langfristet gæld
187.307
Samlet gæld
4.890.734
Indskudt kapital
400.200
Overført overskud
804.749
Samlet egenkapital
1.204.949
Samlet egenkapital og gæld
6.095.683

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt