||
O

ONKEL MATS AS913 074 440

Udlejning
Aktieselskab
Emil Schanches gate 8 7160 BJUGN, Norge

ONKEL MATS AS

Lukket 13. februar 2024, Insolvensbehandling

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
10 år
- 15. jan. 2014 til 13. feb. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
20.981.539
NOK
Årsresultat 2021
-2.338.246
NOK
Samlet egenkapital 2021
-1.659.345
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 17. jan. 2024

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
20.981.539
Samlet årsresultat
-2.338.246
Samlede aktiver
20.043.106
Samlet gæld
21.702.451
Samlet egenkapital
-1.659.345

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
20.981.539
Samlede driftsomkostninger
22.733.059
Driftsresultat
-1.751.520
Finansielle indtægter/omkostninger
-520.211
Resultat før skat
-2.271.731
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
66.515
Samlet årsresultat
-2.338.246

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
14.298.077
Samlede omsætningsaktiver
5.745.029
Samlede aktiver
20.043.106
Kortfristet gæld
5.144.366
Langfristet gæld
16.558.085
Samlet gæld
21.702.451
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
-1.689.345
Samlet egenkapital
-1.659.345
Samlet egenkapital og gæld
20.043.106

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt