||
A

AS MASSETO920 138 810

Udlejning
Aktieselskab
c/o Thomas Bråten Bjerkealleen 21C 1363 HØVIK, Norge

AS MASSETO

Lukket 20. januar 2024

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
7 år
- 18. dec. 2017 til 20. jan. 2024
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2020
-675.799
NOK
Samlet egenkapital 2020
-2.855.126
NOK
Sidst opdateret: 2. jan. 2024

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2020
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-675.799
Samlede aktiver
5.374.919
Samlet gæld
8.230.045
Samlet egenkapital
-2.855.126

R&T

År2020
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
446.796
Driftsresultat
-446.796
Finansielle indtægter/omkostninger
-222.172
Resultat før skat
-668.968
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
6.831
Samlet årsresultat
-675.799

Balanceoversigt

År2020
Samlede anlægsaktiver
4.851.050
Samlede omsætningsaktiver
523.869
Samlede aktiver
5.374.919
Kortfristet gæld
150.881
Langfristet gæld
8.079.164
Samlet gæld
8.230.045
Indskudt kapital
44.430
Overført overskud
-2.899.556
Samlet egenkapital
-2.855.126
Samlet egenkapital og gæld
5.374.919

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt