||
S

SPOTTEN AS928 235 211

Udlejning
Aktieselskab
Fiskarhaugane 10 5215 LYSEKLOSTER, Norge

SPOTTEN AS

Lukket 22. maj 2025, Insolvensbehandling

Likvidationsbo:

SPOTTEN AS KONKURSBO
Programmeringstjenester, utvikling av applikasjonstjenester og annet som naturlig faller sammen med dette
Utvikle og tilby en markedsplass for utleie/leie av lagringsplass.

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
4 år
- 27. nov. 2021 til 22. maj 2025
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Ejerskab

Antal aktier og aktieklasser
2.618
1 aktieklasse
Samlet antal aktionærer
8
6 selskaber, 2 personer

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
100.000
NOK
Årsresultat 2022
-817.055
NOK
Samlet egenkapital 2022
603.856
NOK
Sidst opdateret: 29. apr. 2025

Ledelse

Ledelse / administration

NavnRolleAktier
Administrerende direktør
20.02 %
indirekte

Bestyrelse

NavnRolleAktier
Bestyrelsesformand
20.02 %
indirekte
FratrådtBestyrelsesmedlem
10.01 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem-

Top 10 private aktionærer

NavnRolleAktier
-
39.99 %
indirekte
Administrerende direktør, Bestyrelsesformand
20.02 %
indirekte
Bestyrelsesmedlem
10.01 %
indirekte
-
10.01 %
indirekte
-
7.52 %
indirekte
-
7.52 %
indirekte
-
4.01 %
indirekte
Sidst opdateret: 2. sep. 2024

Ejerandel

Virksomhedens aktionærer

NavnAktieklasseSamlet antal aktierDel
G
GOLDENEYE AS
Ordinære aktier
1.047
39.99 %
H
HAVE AS
Ordinære aktier
524
20.02 %
S
SKAL AS
Ordinære aktier
524
20.02 %
J
JET JR. INVEST AS
Ordinære aktier
197
7.52 %
J
JIF INVEST AS
Ordinære aktier
197
7.52 %
I
INDAL HOLDING AS
Ordinære aktier
105
4.01 %
Ordinære aktier
14
0.53 %
Ordinære aktier
10
0.38 %
Sidst opdateret: 2. jun. 2025

Økonomi

i NOK

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
100.000
Samlet årsresultat
-817.055
Samlede aktiver
1.087.955
Samlet gæld
484.099
Samlet egenkapital
603.856

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
100.000
Samlede driftsomkostninger
918.290
Driftsresultat
-818.290
Finansielle indtægter/omkostninger
1.235
Resultat før skat
-817.055
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-817.055

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
874.316
Samlede omsætningsaktiver
213.639
Samlede aktiver
1.087.955
Kortfristet gæld
484.099
Langfristet gæld
0
Samlet gæld
484.099
Indskudt kapital
1.420.910
Overført overskud
-817.054
Samlet egenkapital
603.856
Samlet egenkapital og gæld
1.087.955

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt