||
E

E I SALTEN AS913 039 416

Udlejning
Aktieselskab
Vorsetøyveien 25 8300 SVOLVÆR, Norge

E I SALTEN AS

Lukket 13. december 2023

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
9 år
- 7. jan. 2014 til 13. dec. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2022
11.280.961
NOK
Årsresultat 2022
2.544.203
NOK
Samlet egenkapital 2022
3.400.556
NOK
Sidst opdateret: 3. maj 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
11.280.961
Samlet årsresultat
2.544.203
Samlede aktiver
61.599.888
Samlet gæld
58.199.332
Samlet egenkapital
3.400.556

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
11.280.961
Samlede driftsomkostninger
7.321.682
Driftsresultat
3.959.278
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.292.382
Resultat før skat
2.666.896
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
122.693
Samlet årsresultat
2.544.203

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
59.635.322
Samlede omsætningsaktiver
1.964.566
Samlede aktiver
61.599.888
Kortfristet gæld
2.458.964
Langfristet gæld
55.740.368
Samlet gæld
58.199.332
Indskudt kapital
30.000
Overført overskud
3.370.556
Samlet egenkapital
3.400.556
Samlet egenkapital og gæld
61.599.888

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt