||
S

SEKSJON A JKGT2 AS927 351 161

Udlejning
Aktieselskab
Lerstadvegen 517 6018 ÅLESUND, Norge

SEKSJON A JKGT2 AS

Lukket 3. maj 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
2 år
- 29. jun. 2021 til 3. maj 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2021
71.844
NOK
Årsresultat 2021
-172.520
NOK
Samlet egenkapital 2021
1.927.480
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2021
Samlede driftsindtægter
71.844
Samlet årsresultat
-172.520
Samlede aktiver
6.662.386
Samlet gæld
4.734.906
Samlet egenkapital
1.927.480

R&T

År2021
Samlede driftsindtægter
71.844
Samlede driftsomkostninger
272.785
Driftsresultat
-200.941
Finansielle indtægter/omkostninger
-20.238
Resultat før skat
-221.179
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
-48.659
Samlet årsresultat
-172.520

Balanceoversigt

År2021
Samlede anlægsaktiver
6.195.329
Samlede omsætningsaktiver
467.056
Samlede aktiver
6.662.386
Kortfristet gæld
234.906
Langfristet gæld
4.500.000
Samlet gæld
4.734.906
Indskudt kapital
2.100.000
Overført overskud
-172.520
Samlet egenkapital
1.927.480
Samlet egenkapital og gæld
6.662.386

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt