KNUT ØSTBØ AS
Lukket 7. januar 2025, Mangler obligatorisk revisorKNUT ØSTBØ AS TVANGSAVVIKLINGSBO
Likvidationsbo:
Eiendomsinvestering, deltagelse i andre selskaper
og det som naturlig hører hertil.
Nøgleord
fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling
Organisation
- Bestyrelsesformand
- KK
Knut Kåre Østbø1949
- Driftstid
- 19 år
- - 9. jan. 2006 til 7. jan. 2025
- Type
- Aktieselskab
- Momsregistreret
- Nej
- Antal medarbejdere
- 0
Økonomi
- Årsresultat 2021
- -92.889
- NOK
- Samlet egenkapital 2021
- 464.458
- NOK
Sidst opdateret: 30. okt. 2024
Ledelse
Bestyrelse
| Navn | Rolle | Aktier |
|---|---|---|
KK 1949 | Bestyrelsesformand, Kontaktperson | - |
SØ 1976 | Suppleant | - |
Sidst opdateret: 13. apr. 2023
Ejerandel
Aktier ejet af KNUT ØSTBØ AS
| Navn | Aktieklasse | Samlet antal aktier | Del |
|---|---|---|---|
| Ordinære aktier | 345 | 18.76 % |
Sidst opdateret: 2. jun. 2025
Økonomi
i NOK
Resumé
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 |
Samlet årsresultat | -92.889 |
Samlede aktiver | 2.705.812 |
Samlet gæld | 2.241.354 |
Samlet egenkapital | 464.458 |
R&T
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede driftsindtægter | 0 |
Samlede driftsomkostninger | 8.789 |
Driftsresultat | -8.789 |
Finansielle indtægter/omkostninger | -84.100 |
Resultat før skat | -92.889 |
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger | 0 |
Samlet årsresultat | -92.889 |
Balanceoversigt
| År | 2021 |
|---|---|
Samlede anlægsaktiver | 2.343.564 |
Samlede omsætningsaktiver | 362.248 |
Samlede aktiver | 2.705.812 |
Kortfristet gæld | 116.354 |
Langfristet gæld | 2.125.000 |
Samlet gæld | 2.241.354 |
Indskudt kapital | 728.192 |
Overført overskud | -263.734 |
Samlet egenkapital | 464.458 |
Samlet egenkapital og gæld | 2.705.812 |
Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom