||
P

PLAN AS967 078 875

Udlejning
Aktieselskab
Vågeveien 10 6509 KRISTIANSUND N, Norge

PLAN AS

Lukket 8. juni 2023, Insolvensbehandling

Likvidationsbo:

PLAN AS KONKURSBO

Nøgleord

apartementsleiligheterutleiejordbruksarealerjordbrukseiendommer

Organisation

Adm. direktør
Bestyrelsesformand
Driftstid
28 år
- 20. feb. 1995 til 8. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Samlet driftsindtægt 2019
5.943.089
NOK
Årsresultat 2019
-1.555.734
NOK
Samlet egenkapital 2019
-6.036.731
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Regnskabsfører-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2019
Samlede driftsindtægter
5.943.089
Samlet årsresultat
-1.555.734
Samlede aktiver
33.892.979
Samlet gæld
39.929.710
Samlet egenkapital
-6.036.731

R&T

År2019
Samlede driftsindtægter
5.943.089
Samlede driftsomkostninger
5.762.289
Driftsresultat
180.801
Finansielle indtægter/omkostninger
-1.736.535
Resultat før skat
-1.555.734
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-1.555.734

Balanceoversigt

År2019
Samlede anlægsaktiver
33.362.383
Samlede omsætningsaktiver
530.597
Samlede aktiver
33.892.979
Kortfristet gæld
1.662.813
Langfristet gæld
38.266.897
Samlet gæld
39.929.710
Indskudt kapital
9.777.853
Overført overskud
-15.814.584
Samlet egenkapital
-6.036.731
Samlet egenkapital og gæld
33.892.979

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.2
Primær industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.20
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet ejendom
68.209
Industrigruppe
Udlejning af egen eller lejet fast ejendom i øvrigt