||
E

EKHOLT TERRASSE AS915 870 163

Fast ejendom
Aktieselskab
c/o ToThe Invest AS Tørkoppveien 10 1570 DILLING, Norge

EKHOLT TERRASSE AS

Lukket 7. juni 2023, Frivillig likvidation

Nøgleord

fast ejendomleiegårderboligerbygningerutstillingshallerlagerbyggbutikksentrajordeiendommerinndeling

Organisation

Bestyrelsesformand
Driftstid
8 år
- 5. sep. 2015 til 7. jun. 2023
Type
Aktieselskab
Momsregistreret
Nej
Antal medarbejdere
0

Økonomi

Årsresultat 2022
-91.172
NOK
Samlet egenkapital 2022
10.748.649
NOK
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Revisor-
Sidst opdateret: 13. apr. 2023

Resumé

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlet årsresultat
-91.172
Samlede aktiver
15.748.649
Samlet gæld
5.000.000
Samlet egenkapital
10.748.649

R&T

År2022
Samlede driftsindtægter
0
Samlede driftsomkostninger
22.500
Driftsresultat
-22.500
Finansielle indtægter/omkostninger
-68.672
Resultat før skat
-91.172
Samlet skat og ekstraordinære indtægter/omkostninger
0
Samlet årsresultat
-91.172

Balanceoversigt

År2022
Samlede anlægsaktiver
14.022.464
Samlede omsætningsaktiver
1.726.185
Samlede aktiver
15.748.649
Kortfristet gæld
0
Langfristet gæld
5.000.000
Samlet gæld
5.000.000
Indskudt kapital
448.274
Overført overskud
10.300.376
Samlet egenkapital
10.748.649
Samlet egenkapital og gæld
15.748.649

Primært industriområde
Salg og drift af fast ejendom
68
Aktivitet
Salg og drift af fast ejendom
68.1
Primær industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.10
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom
68.100
Industrigruppe
Køb og salg af egen fast ejendom